У МОН планують зміни у дошкільній освіті

Нову українську школу неможливо успішно починати з 1-го класу, якщо туди приходять непідготовлені діти, тому потрібні зміни у дошкільній освіті

Про це в інтерв'ю "Українській правді" заявила міністерка освіти Ганна Новосад, передає Depo.ua.

"Мозок дитини, її сприйняття світу формується значно раніше, ніж у 6-7 років. Дошкільна освіта – вік, коли дитина починає досліджувати світ, розуміти себе, починає розвиток емоційного інтелекту. Це все закладається там", – сказала вона.

За словами Новосад, ранній розвиток має бути якісним – це показують світові дослідження.

"Є тренд, що все більше країн звертають увагу на дошкільну освіту як на обов'язковий елемент успішного майбутнього розвитку дитини. Ми б хотіли почати зміни в цій сфері", – зазначила міністерка.  

"Я розумію, що прямого впливу на мережу дошкільних закладів у нас нема. Ми не зможемо прямо вплинути на те, аби стало більше садочків. Треба буде тісно працювати з місцевою владою, переконувати їх, що потрібно більше місць", – додала вона.

За словами Новосад, МОН хоче почати з загальної концепції дошкільної освіти, "яка б привернула увагу суспільства, політиків, батьків, управлінців до того, що це має бути важливим пріоритетом в сфері освіти".

"Хочемо змінити зміст дошкільної освіти – на це ми безпосередньо впливаємо. А також працювати з вихователями, адже з закладів педагогічної освіти вони виходять не з тими компетентностями, з якими би мали, для роботи з сучасними дітьми. Плюс одним із пріоритетних завдань у частині законодавства є прийняття нового закону про дошкільну освіту", – зазначила очільниця МОН.

Нагадаємо, 29 серпня Рада проголосувала за новий Кабмін, у складі якого міністерство освіти і науки очолила Ганна Новосад.

12 вересня очільниця МОН Новосад представила свою команду.

У Міносвіти і науки вирішили змінити умови вступу до коледжів та технікумів

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook