У Мін'юсті наполягають, що Богдан таки потрапляє під люстрацію

Посада голови Адміністрації президента прямо вказана у законі про люстрацію, а отже особа, яка призначається на цю посаду, повинна відповідати нормам цього закону
 

Про це написав заступник міністра юстиції Сергій Петухов у Facebook, передає Depo.ua.

"Статус цієї посади за Законом "Про державну службу" не має значення, адже профільний Закон про очищення влади чітко називає цю посаду і не відсилає до закону про державну службу. Так само не є державними службовцями судді та прокурори, на яких поширюються люстраційні обмеження", - написав він.

"Якщо хтось вважає люстраційний закон не справедливим, то це не звільняє його від обов'язку його виконувати", - додав він.

За його словами, обов'язок дотримання вимог законодавства про очищення влади покладений на керівника відповідного органу.

"У реєстрі люстрованих осіб є прізвища людей, які були звільнені після прийняття Закону на основі його положень. Особи, які залишили свої посади до набрання чинності Законом, не внесені в реєстр. Водночас, заборона займати публічні посади до 2024 року поширюється на них так само, як і щодо осіб які внесені в реєстр люстрованих осіб", - написав Петухов.

Нагадаємо, 21 травня стало відомо, що Адміністрацію президента Зеленського очолив юрист Коломойського Андрій Богдан.

 

Раніше "Схеми" повідомляли, що Андрій Богдан потрапляє під обмеження люстраційного закону і не може працювати на державній службі.

 

Сам Богдан вважає, що він "абсолютно несправедливо" потрапив під закон про люстрацію.

 

Заступник АП Рябошапка пояснив "атаки" на Богдана тим, що він "найсильніший юрист" в команді Зеленського.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна