UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У МінТОТ заспокоїли щодо ситуації з "Титаном": материковій Україні нічого не загрожує

Людям, які проживають поблизу адміністративної межі з Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом "Титанові інвестиції" в окупованому Армянську

Про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ) Вадим Черниш, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Уже відбулося одне засідання комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій у Херсонській області. Комісія не вбачає зараз за всіма ознаками, що є перевищення за показниками. Це означає, що нічого не загрожує людям, щоб їх треба було відселяти або евакуювати", - повідомив він.

За словами міністра, на підконтрольній Україні території, яка найбільш наближена до окупованого півострова, кілька державних служб узяли проби води, ґрунту і повітря. Для того щоб ретельно зробити усі необхідні аналізи, знадобиться деякий час, після чого громадськість буде додатково поінформовано.

Водночас Черниш повідомив, що одна з речовин, яку було виявлено, - це сірчистий ангідрид. Він уточнив, що наявність такої речовини в повітрі небезпечна лише за певних концентрацій.

"Газоаналізатори, які має Державна прикордонна служба, показали, що дійсно така речовина була в повітрі, але максимально допустимі концентрації в Херсонській області не було перевищено", - наголосив він.

Водночас міністр зазначив, що Україна об'єктивно не володіє всією інформацією про ситуацію на окупованій території, але за всіма ознаками передбачається, що окупаційна влада півострова приховала від населення реальні показники.

"Коли йдеться, з одного боку, про безпеку людей, а з іншого боку, про можливість отримання надприбутку, державі-агресору абсолютно байдужі люди, хоча Росія "на словах" демонструє бажання піклуватися про них. При цьому окупаційна влада закриває будь-яку інформацію, не реагує протягом тижня, а потім говорить, що немає загроз, водночас пропонуючи оздоровити людей у санаторіях", - зазначив він.

Крім того, Черниш додав, що для того, щоб чітко бачити загалом ситуацію в динаміці, необхідно організувати постійний моніторинг.

Водночас він наголосив, що наразі всі процеси, пов'язані з цією ситуацією, перебувають під контролем.

"Зараз так звана окупаційна адміністрація намагається перевести дискусію у бік того, що нібито в нинішній ситуації винна Україна. Україна в цьому абсолютно не винна, абсолютно. Це просто бажання на когось перекинути свої помилки і бездіяльність", - заявив голова МінТОТ.

Він наголосив, що експлуатація підприємства і допуск до такої експлуатації лежить виключно на керівництві підприємства та на окупаційній владі.

"У 2016 році щодо цього підприємства прокуратура АР Крим порушила кримінальну справу, зокрема через те, що порушувалося екологічне законодавство і було небезпечне поводження з відходами", - повідомив Черниш.

Міністр додав, що прокуратура продовжить розслідування, беручи до уваги всі нові факти, пов'язані з "Кримським "Титаном".

Крім того, за його словами Україна має намір звернутися до міжнародних організацій у зв'язку з ситуацією, що склалася.

"Буде відповідне звернення до ОБСЄ, я думаю, найближчим часом. Також я думаю, що Міністерство закордонних справ ініціює відповідні звернення до міжнародних організацій", - повідомив Черниш.

Нагадаємо, що 3 вересня на межі з Кримом прикордонники "засікли" у повітрі токсичні викиди.

Джерелом токсичного забруднення повітря у Херсонській області є окупований завод "Титан".

4 вересня до "Гобліна" нарешті дійшло, що "Кримський титан" в Армянську треба зупинити.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін наголошує, що Росія внаслідок окупації Криму створює в Україні екологічні катастрофи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme