У МінТОТ запевняють, що кримські викиди не загрожують Україні

Викиди  заводу "Кримський титан" в окупованому Армянську не загрожують материковій частині України

Про це перед засіданням Кабміну заявив міністр з питань тимчасосо окупованих територій Вадим Черниш, передає Depo.ua.

"На підконтрольній Україна території загрози немає. Якщо раптом виникне, влада відреагує миттєво. Сьогодні туди вилетіла додаткова комісія. Ця ситуація перебуває під постійним органом державної і місцевої влади", - сказав він.

За словами міністра, швидкий аналіз зробила і прикордонна служба разом з ДСНС, і газоаналізатори показують там наявність забруднюючих речовин, зокрема, одна з небезпечних - сірчастий ангідрид, який може давати сірчану кислоту при взаємодії з водою.

"На нашій території ми це моніторимо, а от прогалина в інформаційному полі з боку окупаційної влади свідчить про те, що вони намагалися приховати справжню ситуацію. Наскільки це можливов ми моніторимо ситуацію, також будемо замовляти моніторинг поверхні сховища, щоб подивитися збільшується чи зменшується випаровування. Дуже дивно спочатку говорять, що загрози нема, а потім через тиждень всіх евакуюють і пропонують оздоровитися. Це означає, що вже визнається шкода для здоров'я людей", - зазначив Черниш.

Нагадаємо, що 3 вересня на межі з Кримом прикордонники "засікли" у повітрі токсичні викиди. Джерелом токсичного забруднення повітря у Херсонській області є завод "Кримський титан" в окупованому Армянську.

4 вересня окупаційна влада Криму вирішила закрити завод та евакуювати дітей.

Водночас у МінТОТ заспокоїли щодо ситуації з "Титаном": материковій Україні нічого не загрожує. Проте українським прикордонникам, які працюють поблизу адмінкордону з Кримом, видали спецзахист.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна