У Мінську обговорять вирок Савченко та "нев`їздну" Геращенко

У Мінську 23 березня відбудеться чергова зустріч Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі

Як повідомив представник політичної підгрупи Роман Безсмертний, контактна група планує зосередитись на питаннях верифікації безпеки, перехідної юстиції та модальностей виборів, вироку Надії Савченко і заборони на в'їзд на Росію Ірині Геращенко, передає depo.ua з посиланням на Українську правду.

"Сьогодні у порядку денному розгляд на спільному засіданні разом з безпековою групою питань, верифікації безпеки. Хто має сказати, що рівень безпеки дозволяє провести там вибори, чи інший політичний процес, чи можливий політичний процес за нинішніх умов безпеки", - повідомив Безсмертний.

Також на зустрічі у Мінську планують обговорити питання перехідної юстиції. "Є певний документ, який визначає певні рамки і концепції. Саме перехідної юстиції, бо це не можна назвати просто амністією, цей термін набагато ширший. Там йдеться і про імунітет, і про амністію і про механізми повернення чи їх обмеження", - пояснив Безсмертний.

Він також повідомив, що третім питанням буде обговорення виборчих модальностей.

"Але все це буде розглядатися під кутом оголошеного рішення по Савченко і ситуацією, пов'язаною із забороню в'їзду в Росію Ірині Геращенко. Очевидно, що на це накладеться ситуація в Брюсселі", - зазначив він.

Нагадаємо, 22 березня суд Донецька Ростовської області присудив українській льотчиці та народному депутату Надії Савченко 22 роки колонії загального режиму. Суд визнав українку  винною за всіма пунктами звинувачення. 

Російські прокурори вимагали для Савченко 23 роки тюрми у колонії загального режиму.

Також нагадаємо, що 21 березня Ірину Геращенко, яка прямувала на суд у справі Савченко, не пустили на територію Росії і повідомили про заборону в’їзду до 2021 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme