Задача від Мінрегіонбуду: Чому баба Параска так багато п'є, що не платить за комуналку

Виявляється, українці не можуть сплачувати комунальні тарифи тому, що забагато п‘ють та курять
Depo.Влада
15 квітня 2015 18:37
ФОТО: depo.ua
Задача від Мінрегіонбуду: Чому баба Параска так багато п
Задача від Мінрегіонбуду: Чому баба Параска так багато п'є, що не платить за комуналку

Такого геніального висновку дійшла начальник управління економіки систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ Наталія Хоцянівська.

Свою версію пані Хоцянівська аргументувала найвпертішою річчю в світі - статистикою. За словами чиновниці, на алкоголь, пиво та тютюнові вироби українці за 9 місяців витратили аж 43 млрд., а за комунальні послуги всього 36 млрд. Отже, пересічний українець замість того, аби платити за комуналку, весь час "бухає під закурку". І взагалі, за словами Хоцянівської українці заробляють страшні гроші - 811 млрд. гривень за минулий рік, комунальні ж тарифи на тлі цієї астрономічної суми виглядають смішно - менше 5%. Отже, за логікою чиновниці, українці мають не вимахуватися, а платити скільки напишуть, грошей у них вдосталь.

Задача від Мінрегіонбуду: Чому баба Параска так багато п'є, що не платить за комуналку - фото 1

Весь цей полум‘яний спіч пані Хоцянівської викликає асоціації з бородатим анекдотом про середню температуру паціентів лікарні. Виявляти спроможність окремого громадянина чи навіть цілих верств населення сплачувати рахунки за комуналку на підставі статистичних даних, як мінімум, дилетантство.

Наведемо більш наочний приклад у вигляді арифметичної задачки для першокласників (всі цифри та імена вигадані, а будь-яке співпадіння з реальними людьми випадкове). Умови задачі: мільярдер Бєня Коломойський задекларував за рік 698 млн. гривень доходів, з яких витратив на елітні кон‘яки 100 тис. грн.; міністр Геннадій Зубко - 1 млн., з яких витратив на горілку-люкс 20 тисяч; баба Параска з мінімальною пенсією отримала за рік 12 тисяч гривень, з яких витратила 35 грн. на пляшку горілки для компресу від радикуліту. А тепер, увага, питання: Чому баба Параска так багато п‘є, що не може сплатити за комуналку?

До того ж, чому це раптом Мінрегінбуд почав заглядати в кишені громадян та вирішувати, на що вони мають витрачати кревні гривні? Здається, фіскальні функції на це міністерство ще ніхто не покладав, а тому пані Хоцянівська не має жодного права ані цікавитися вмістом гаманців українців, ані, тим більше, давати поради на що вони мають цей вміст витрачати. В той же час, українці, які хай і опосередковано найняли пані Хоцянівську на її державну посаду, мають повне право цікавитися її доходами та витратами, і якщо раптом виявиться, що вона їздить на авто, яке не корелюється із задекларованою зарплатою, громада не просто має право а й повинна вимагати переселити розумну пані в місця, де зарплат і службових авто немає, але є колючий дріт та грати на вікнах.

І на останок, хочеться нагадати пані Хоцянівській, що вживаючи алкогольні напої та тютюнові вироби, пересічні українці не лише псують власне здоров‘я а ще й збагачують державу на мільярди. Держава ж не гребує підвищувати акцизи, наповнюючи за рахунок шкідливих звичок громадян державний бюджет, з якого і платять зарплати та премії чиновникам.

Задача від Мінрегіонбуду: Чому баба Параска так багато п'є, що не платить за комуналку - фото 2