У Міносвіти взялися за розробку 10-річної стратегії розвитку вищої освіти

Міністерство освіти і науки розпочало розробку проєкту стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 роки і запросило охочих долучитися до роботи
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу МОН.

"Ми запросили до робочої групи 93 фахових експерти, з-поміж яких – народні депутати, експерти з Національного інституту стратегічних досліджень та НАНУ, голови регіональних рад ректорів та ректори провідних українських вишів, представники федерації роботодавців, очільники НАК, НАЗЯВО, Наукового комітету Нацради з питань розвитку науки і технологій та інші знані фахівці", – заявив перший заступник міністра освіти і науки МиколаКизим.

За його словами, робота над документом буде відкритою для громадськості. Для цього в інтернеті створили комунікаційний майданчик, через який до роботи можуть долучитися й інші представники фахової спільноти.

За даними МОН, щоб забезпечити оперативну і злагоджену діяльність, члени робочої групи будуть працювати у підгрупах за конкретними напрямами: аналіз поточного стану системи вищої освіти України; міжнародний досвід організації системи вищої освіти; прогнозування потреб ринку праці у фахівцях з вищою освітою; інституційні форми здобуття вищої освіти в Україні; викладач майбутнього; інноваційні технології у вищій освіті, дистанційне навчання, науково-методичне забезпечення вищої освіти; наукова та науково-технічна діяльність у процесі здобуття вищої освіти; формування підприємницьких навичок у процесі здобуття вищої освіти; система вищої освіти і смарт-спеціалізація регіонів, розбудова регіональних екосистем та кластерів Індустрії 4.0; розбудова системи моніторингу і оцінки якості освіти; фінансування вищої освіти; розвиток системи управління вищою освітою; популяризація можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

Планується, що вже до 14 серпня пройдуть робочі засідання в усіх 13 підгрупах. Опрацюванням пропозицій, що будуть надходити через комунікаційний майданчик від підгруп і незалежних експертів, займатиметься директорат вищої освіти і освіти дорослих МОН.

Нагадаємо, у межах 10 проєктів українські виші отримають понад €9 млн.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme