У Міноборони запевнили, що в армії не буде зриву харчування

У Міністерстві оборони заперечують зрив харчування у ЗСУ і не бачить потреби залучати місцеві органи влади до забезпечення харчування військовослужбовців

Про це під час брифінгу заявив заступник міністра оборони України Олексій Марценюк, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Міністерство оборони України поділяє стурбованість свідомих громадян щодо забезпеченості наших воїнів вчасним та якісним харчуванням, з приводу чого хочемо висловити наступне: по-перше, про жодний зрив харчування Збройних сил України не йдеться", – наголосив Марценюк.

Він нагадав, що 16 березня склалась непроста ситуація, коли компанія-переможець торгів із закупівлі послуги організації харчування для небойових частин Збройних сил відмовилась укладати відповідні договори, посилаючись, зокрема, і на пандемію коронавірусу.

"Дана ситуація поставила під загрозу харчування близько 250 небойових частин ЗСУ (близько 30% від усього складу, що харчується). Проте в результаті екстрено вжитих заходів Міністерством оборони було досягнуто домовленостей з діючими постачальниками харчування у згадані військові частини щодо продовження постачання. Також за підтримки Кабінету міністрів внесено законопроєкт щодо продовження договірних відносин з діючими постачальниками, який зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді", – сказав заступник міністра.

За інформацією Марценюка, 18 березня за ініціативи заступниці Офісу Президента України Анни Коваленко на місцеві органи виконавчої влади були відправлено листа з вказівкою бути готовими за потреби постачати військові частини продуктами харчування.

На думку Міноборони, потреби в таких заходах немає, однак, усвідомлюючи категоричну недопустимість зриву харчування військовослужбовців, Міноборони та Тил ЗСУ довели до командирів відповідних військових частин алгоритм дій із взаємодії з органами місцевої влади у разі настання таких екстрених, хоча й малоймовірних, ситуацій.

Марценюк під час брифінгу запевнив, що Збройні сили України планово переходять на нову якісну систему харчування за каталогом продуктів, і ні про які повернення до старих "схем" не може бути мови.

"Дійсно, не всі частини Збройних сил перейшли на харчування за каталогом, як планувалось, в зв’язку з необхідністю введення не менше 4000 додаткових небойових посад, що утруднено через завищену штатну чисельність ЗСУ. Проте з 1 березня усі без винятку бойові військові частини Збройних сил України харчуються за каталогом продуктів. Мова йде про більш ніж 30 частин, що перейшли на каталог в цьому році, та близько 70 частин, що вже харчувались за каталогом раніше. Разом це близько 70% тих військовослужбовців, що мають право на безоплатне харчування", – роз’яснив заступник міністра.

Решта частин, за словами Марценюка, – це так звані небойові частини, до яких відносяться, наприклад, склади та арсенали боєприпасів, – переходитимуть на комбіновану систему харчування, де постачальник надає і асортимент продуктів за каталогом, і послугу з організації харчування. Така комбінована система знаходиться в процесі розробки і вимагає внесення змін в підзаконні акти, що займе час приблизно до кінця літа.

"Починаючи з осені, Міноборони прогнозує, що всі військові частини (бойові та небойові) будуть харчуватись за каталогом. Відмінність між ними буде лише в тому, хто готує їжу та обслуговує в їдальні", – пообіцяв заступник міністра.

Нагадаємо, станом на 10:00 26 березня в Україні 156 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 5 летальних, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

Станом на ранок 26 березня у світі від коронавірусу COVID-19 померло 21 276 людей, кількість хворих зросла до 470 973.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme