У Молдові сказали, коли почнеться виведення путінських військ з Придністров'я

Міністр оборони Молдови Анатолій Шалару розповів подробиці домовленості з Україною про "зелений коридор" для евакуації російських військ із території невизнаного Придністров'я

Про це Шалару повідомив в інтерв’ю "Цензор.net", передає Depo.ua.

Зазначається, що навесні в Молдові перебував посол з особливих доручень МЗС Росії Сєргєй Губарєв, який сказав, що Росія не може вивести війська і склади з Кобасни (село "ПМР", де розміщені склади російської армії), тому що має серйозні проблеми з Україною.

Тоді Шалару зв’язався з міністром оборони України Степаном Полтораком, щоб домовитися про такий "зелений коридор". За його словами, вони пропонували росіянам інші шляхи: повітряний - через військовий аеропорт Маркулешт, або морський - через порт Джурджулешти, але Росія відмовилася.

"Але зараз, кажу я міністру Полтораку, давайте запропонуємо їм цю альтернативу, щоб показати справжнє обличчя російської дипломатії, російських військових, які тільки шукають приводи і причини, щоб не евакуювати свої війська і озброєння з Придністров'я", - розповів глава Міноборони Молдови.

За його словами, Полторак тоді запропонував обговорити цю проблему з президентом Петром Порошенком. "Він поговорив з Порошенком і через три тижні зателефонував і сказав, що це питання вирішено, що Порошенко згоден. У разі, якщо Росія погодиться, то Україна готова надати цей коридор. І потрібно зустрітися", - розповів Шалару.

Згодом вони зустрілися в Одесі, де вирішили створити спільну комісію. "І коли вже буде готовий цей коридор, ми оголосимо, і під егідою ОБСЄ, під егідою ООН (щоб ця евакуація не відбувалася стихійно, а була під міжнародним контролем) ми будемо готові надати Росії цю можливість, щоб з гідністю і піднятою головою вони залишили наш дім, де їм раді тільки на наші свята, лише на офіційних заходах, у рамках офіційних візитів", - повідомив Шалару.

Нагадаємо, у листопаді стало відомо, що Молдова і Україна домовилися підготувати до кінця року спільний план з виведення російських військових та озброєнь з Придністров'я.

Довідка: Придністров’я – сепаратистський регіон Молдови, фактично незалежний від Кишинева від 1992 року. За молдовським законодавством, територія на лівобережжі Дністра з населенням близько півмільйона людей має статус "автономного територіального утворення з особливим правовим статусом".

У ролі "миротворців" у Придністров’ї діють російські війська. На даний момент російський контингент на території Молдови налічує 1200 військових. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme