У Мінекономіки хочуть підтримати національного виробника

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства заявили, що хочуть підтримати національного виробника за допомогою вдосконалення системи публічних закупівель

У Мінекономіки хочуть підтримати націона…
Фото: Рixabay

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Мінекономіки.

Як пояснив очільник відомства Ігор Петрашко, зараз в Україні держустанови та підприємства можуть під час здійснення закупівель застосовувати нецінові критерії для оцінки тендерних пропозицій.

Серед них: наявність власних виробничих потужностей, використання місцевих ресурсів, екологічні характеристики. Водночас, ці ці критерії є рекомендаційними, а тому не завжди використовуються замовниками.

"Треба працювати над тим, щоб нецінові критерії, які дозволяють отримувати українським виробникам перевагу, стали обов'язковими. При цьому не слід забувати про те, що Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС і отримала багато преференцій. Тому наша позиція має бути відповідальною і збалансованою. Але крок до компромісу є", – наголосив Петрашко.

За словами міністра, у світі на тлі пандемії активізувалась підтримка національного виробника, а тому Україна також має вжити ефективних та адекватних заходів з метою захисту власного національного товаровиробника.

"Якщо взяти країни "Великої двадцятки", то кількість розслідувань з антидемпінгу на захист свого виробника зросла практично вдвічі. Тобто, ми бачимо тенденцію, що країни починають активніше захищатися. Тому ми також рухаємось в цьому напрямку - кількість розслідувань, які ми зараз ведемо, також значно зросла", – додав Петрашко.

За його даними, зараз в Україну застосовуюсть 28 заходів торговельного захисту (у тому числі 25 антидемпінгових та 3 спеціальні заходи) щодо імпорту товарів потенційною вартістю понад 16,7 млрд грн.

Нагадаємо, у січні МВФ покращив прогноз відновлення економіки після коронакризи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme