У Мін'юсті бояться, що Чаус втече

Голова департаменту з люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко не виключає, що суддя Микола Чаус, затриманий на хабарі, може втекти з України
Depo.Влада
10 серпня 2016 11:29
ФОТО: depo.ua

Про це вона заявила у прямому ефірі "112 каналу", передає depo.ua.

"Таке можливо, але затримати не дають можливості безпосередньо. У нас Верховна Рада у відпустці, Конституційний суд - у відпустці, Вища рада юстиції - у відпустці. Тобто частина державних органів не здійснює свої повноваження апріорі. І якщо можна затримати суддю не у зв’язку із його професійною діяльністю, а в зв’язку з тим, що він зробив інший тяжкий злочин - це неможливо зробити зараз", - сказала Козаченко.

Вона зазначила, що судді, користуючись своїми гарантіями, вчиняють корупційні правопорушення. Це питання буде вирішуватися у зв’язку із проведенням судової реформи та змінами до Основного закону, бо тоді імунітет та гарантії суддів поширюватимуться тільки на ті справи, які вони слухають, і не будуть пов’язані з іншими карними діяннями.

Загалом, додала Козаченко, суддя Чаус відомий усім, тому що він судив учасників Автомайдану, розглядав справу Корбана.

Нагадаємо, сьогодні очільник Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький показав фото банки з хабарем, з якою затримали суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса.

Нагадаємо також, що 9 серпня, в НАБУ повідомили, що детективи бюро затримали суддю Дніпровського районного суду міста Києва за отримання хабара в розмірі 150 тисяч доларів.

Згодом стало відомо, що затриманим суддею виявився знаменитий суддя Микола Чаус, який в кінці 2014 року розглядав справу лідера УКРОПу Геннадія Корбана.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада