У Милованова пропонують продавати від 3 до 7 тис. га землі в одні руки

Найоптимальнішою з точки зору економічного ефекту та створення робочих місць є концентрація землі в одних руках від 3 до 7 тисяч гектарів, залежно від регіону
 

Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький під час селекторної наради з представниками Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської та Закарпатської областей, повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Мінекономіки.

Питання концентрації землі наразі є одним з найобговорюваніших у суспільстві. За словами Висоцького, наразі від депутатів подані різні правки.

"За нашими розрахунками, найбільш оптимальною з точки зору економічного ефекту та створення робочих місць є концентрація від 3 до 7 тис. га залежно від регіону. Площі менше 100 га, якщо це не садівництво, - недостатньо, щоб бути конкурентним та створювати додану вартість", – зазначив урядовець.

Завданням уряду заступник міністра вважає захист прав чинних фермерів та надання їм можливості працювати далі в тому числі в рамках оренди.

Не може реформа зламати те, що вже створено. Кінцева ціль – надати економічні стимули росту аграрного виробника, у тому числі за допомогою надання фінансових ресурсів", - прокоментував Висоцький.

У Мінекономіки зауважили, що у рамках запровадження обігу сільськогосподарських земель держава надасть допомогу фермерам, які не мають чіткої фінансової звітності, і кредитний ресурс для них є або дуже дорогим, або взагалі недоступним.

Урядом пропонуються такі інструменти полегшення доступу до кредитів: здешевлення кредитів сільськогосподарським товаровиробникам та часткове гарантування за кредитами сільськогосподарським товаровиробникам на купівлю землі.

Нагадаємо, 13 листопада Верховна рада підтримала в першому читанні законопроект № 2178−10 про запровадження ринку землі, у якому прописані 200 тис. га в одні руки. Проектом закону пропонується відкрити ринок землі 1 жовтня 2020 року.

7 грудня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що уряд не має остаточного варіанту земельної реформи через велику кількість внесених правок до закону "Про обіг землі".

12 грудня голова комітету з питань аграрної політики Микола Сольський заявив, що не знає, коли законопроект про обіг землі винесуть на розгляд у сесійний зал, так як комітет досі проводить розгляд поправок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme