У мережу виклали відео перехресного допиту Медяника і Ландіка в ГПУ

Генеральна прокуратура України провела перехресний допит екс-депутатів від "Партії регіонів" Володимира Медяника і Володимира Ландіка
Depo.Влада
14 жовтня 2016 22:45
ФОТО: depo.ua

Відео допиту було опубліковано на YouTube, передає Depo.ua.

Під час допиту Медяник перебував за ґратами, оскільки перебуває під арештом через підозри в замаху на територіальну цілісність України. Ландік є свідком у справі.

Так, на питання, чи вчинив Медяник конкретні дії злочину щодо зміни меж України і фінансування тероризму, Ландік відповів, що "не чув і не бачив".

"Я знаю, що ситуацію про захоплення Луганської області росіянами знав Єфремов (Олександр Єфремов, екс-глава фракції Партії регіонів, - ред.). Це я знаю з вуст колишнього губернатора Пристюка (Володимир Пристюк, - ред.), який мені прямо сказав... І я логічно можу додуматися, що Володя (Медяник, - ред.) теж міг знати. Мені це він ніколи не говорив", - сказав Ландік.

"Я не знаю, щоб Медяник, наприклад, фінансував... чути – міг чути, але це знову таки чутки", - відповів він на питання про те, що йому відомо про участь Медяника в організації та фінансуванні акцій протесту на території Луганської області проти чинної влади.

На питання чи вчинив Медяник конкретні дії по злочину щодо зміни кордонів України, фінансування тероризму він відповів: "Я чітко сказав, що я це не чув, не бачив... Я не вважаю, що мої свідчення повинні були обмежувати його свободу".

Зазначимо, екс-нардеп Володимир Ландик в ефірі телеканалу "112 Україна" підтвердив, що це була очна ставка.

"Коли мене на неї звуть, я розумію, що це таємно. Якщо ні, то подзвоніть мені. А знімає слідчий, який там працює, під протокол. Він що, потім продає її в ефір, чи що? Це тиск на тих, хто дає покази, тому що ніхто не піде давати якісь покази. Як мене другий раз туди покличуть, я скажу: "До побачення". Були залякування з натяками. Якщо це можна робити, то перед цим оповістіть, скажіть, що ми вас будемо допитувати, але воно може бути публічно всім показане. Тоді людина розвернеться і скаже: "До побачення, самі розмовляйте". Тому що це моє діло, йти чи не йти. Коли так роблять, це для того, щоб люди більше не ходили. Це була прокуратура", - заявив він.

Представник Генпрокуратури Петро Шкутяк, якому зателефонували, щоб дізнатися, як відео, яке повинно становити таємницю слідства, виявилося в загальному доступі повідомив, що у відпустці, всі коментарі зможе надати не раніше 17 жовтня.

Нагадаємо, 7 серпня у рамках справи заарештованого екс-глави фракції Партії регіонів Олександра Єфремова був затриманий колишній народний депутат Медяник.

Він підозрюється у вчиненні низки кримінальних злочинів, а саме: у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території України на порушення Конституції, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків за ст. 110 ч. 3 Кримінального кодексу України; здійснення організаційного та іншого сприяння створенню та діяльності терористичної організації "ЛНР" за ст. 258-3 ч. 1 Кримінального кодексу України.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада