ГПУ не знайшла доказів причетності Медведчука до "теракту Савченко"

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що причетність інших громадян до справи щодо підготовки теракту та спроби повалення державної влади, окрім народного депутата Надії Савченко та керівника "Офіцерськького корпусу" Володимира Рубана, наразі не доведена

Про це він заявив під час звіту щодо результатів експертизи вилученого у Савченко та Рубана арсеналу озброєння, передає Depo.ua.

"У будь-якій справі я можу оперувати лише доведеними у законній площині фактами. На цей момент достатніх доказів для того, щоби надати Медведчуку (одіозний лідер руху "Український вибір" Віктор Медведчук – ред.) процесуальний статус якийсь інший, окрім свідка, у слідства немає", – пояснив Луценко.

Він наголосив, що ГПУ ретельно вивчає "зв'язки Надії Савченко ще в 90-х роках із навколомедведчуківськими громадськими структурами".

"Ми ретельно вивчаємо зв'язки пов'язаних із нею осіб, і з паном Медведчуком. Але наразі слідство не має тих доказів, якими я можу оперувати в публічній площині. На цей момент у нього немає статусу у цій справі", – сказав генпрокурор.

Нагадємо, Служба безпеки України та Генеральна прокуратура завершили слідство у справі щодо народного депутата Надії Савченко та Володимира Рубана, яких звинувачують у підготовці теракту та спробі повалення державної влади.

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін заявив, що у Савченко і Рубана було вилучено чотири міномети 127-мм з 46 мінами, кулемет НСВ "Утес", гвинтівка "Доненчанка" (виготовлена у "ДНР"), велику кількість набоїв (майже тисяча), 9 автоматів, гранатомети, 80 гранат.

Він також повідомив, що арсенал озброєння, вилучений у Савченко та Рубана, міг поставити під загрозу життя майже 70 тисяч людей.

За словами генпрокурора Луценка, суд у справі Савченко і Рубана має розпочатись ще цього року.

Довідка: 22 березня Верховна Рада України дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко.

Їй інкримінують вчинення дій із метою насильницького повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, підготовку до терористичного акту, сприяння терористичної організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

Захист народного депутата Надії Савченко направив до Шевченківського районного суду міста Києва клопотання про зміну їй запобіжного заходу, проте 22 червня суд залишив нардепа під вартою.

Додамо, що 26 людей зголосилися взяти Савченко на поруки, але Шевченківський райсуд Києва відхилив це клопотання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme