У МАУ анонсували подорожчання квитків через авіасанкції проти Росії

Збитки в $10 млрд від зупинки своїх рейсів між Україною та Росією Міжнародні авіалінії України компенсуватимуть за рахунок пасажирів
Depo.Влада
29 вересня 2015 12:39
ФОТО: depo.ua

Про це заявила корпоративний прес-секретар МАУ Євгенія Сацька, повідомляє depo.ua з посиланням на Insider.

"Цифри, які озвучувалися раніше і варіювалися від $35 до $42 млн - це цифри недоотриманого "МАУ" прибутку від рейсів в Росії, без урахування наших витрат. Якщо розділити ці збитки в $10 млн на 5 млн пасажирів, що перевозяться "МАУ" за рік, умовне "навантаження" на одного пасажира для компенсації цих витрат складе, як мінімум, $2. Тобто, закриття повітряного сполучення між країнами неминуче призведе до подорожчання авіаквитків", - сказала Сацька.

Водночас представник компанії-авіаперевізника наглосила, що "МАУ" не обговорює санкції, запроваджені Україною щодо російських авіакомпаній, однак наполягає, що жодних підстав для введення проти неї аналогічних санкцій з боку Росії немає.

"На відміну від двох названих в списку санкцій російських авіакомпаній, МАУ ніколи не порушувала законодавство Росії. Більше того, МАУ понад рік страждає від санкцій, введених Російською Федерацією, що полягають в забороні прольоту повітряного простору Росії з посиланням на технічні причини , що призвело до значного збільшення протяжності цілого ряду маршрутів і фінансових втрат близько $6 млн на рік", - сказала Сацька.

Вона зазначила, що крім тих російських авіакомпаній, які потрапили до списку санкцій, у Росіє є достатньо велика кількість інших авіакомпаній.

"У нашому розумінні, оскільки на них санкції не поширюються, значить - вони можуть літати в Україну. А, значить, і українські авіакомпанії, які нічого не порушували, теж мають повне право виконувати польоти в Росії", - додала Сацька.
За словами представниці МАУ, найбільші незручності зупинка повітряного сполучення спричинить для пасажирів, які змушені будуть шукати альтернативні і, природно, більш дорогі варіанти перельотів.

Сацька також повідомила, що "МАУ" поки не зупиняла продаж квитків на свої рейси в Росію, бо поки немає підстав для цього. У разі ж набрання чинності заборони на польоти в Росію компанія скористається всіма законними механізмами з повернення вартості квитків своїм пасажирам.

Нагадаємо,  що з 25 вересня Кабінет Міністрів України заборонив російським авіакомпаніям польоти в Україну. Йдеться про  "Аерофлот" уже заявив, що припиняє польоти в Україну з 25 жовтня.  А глава російського уряду Дмитро Медведєв доручив розглянути введення санкцій відносно авіакомпаній з України.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.