У Матіоса детально розповіли, за що затримали "Батю" і "Рубежа"

Головна військова прокуратура оприлюднила свідчення, на яких ґрунтувалося обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для "айдарівця" Валентина Лихоліта (позивний "Батя")
Depo.Влада
3 липня 2016 16:19
ФОТО: depo.ua

В них також згадується інший "айдарівець" Роман Радченко (позивний "Рубіж"), який також був затриманий у п'ятницю, передає depo.ua з посиланням на сайт Генпрокуратури.

"Обраний Лихоліту запобіжний захід ґрунтується на доказах, отриманих під час судових засідань по інших справах по подіях не тільки 2014, але і 2015 років", - йдеться в повідомленні.

За інформацією прокуратури, "підозрюваний 1" зазначив, що ввечері 30.07.2014 за командою "Баті" - Лихоліта був вишикуваний особовий склад батальйону "Айдар", поруч стояв "Рубіж" - Радченко. При цьому "Батя" - Лихоліт сказав, що необхідно поїхати на зачистку до міста Сєвєродонецьк. В подальшому "Рубіж"-Радченко з бажаючих відібрав близько 10 осіб.

Дані особи поїхали до Сєвєродонецька, а саме до офісу депутата Сєвєродонецької міської ради громадянина С. В кабінеті громадянина С. "Батя" - Лихоліт разом з "Рубежем"-Радченком обговорювали деталі нападів на домоволодіння мера міста та його двох заступників.

Під час здійснення нападів 30 липня - 1 серпня 2014 року на вказані домоволодіння "Рубіж"-Радченко знаходився неподалік безпосередніх виконавців нападів, контролював та координував дії останніх.

Вранці 01.08.2014 на капоті одного із автомобілів в ангарі за місцем базування батальйону "Айдар" ("висота") були розкладені грошові кошти, здобуті в ході нападів, більше 10 рівних частин, а також речі, якими заволоділи нападники.

Боєць батальйону "Айдар" привіз на "висоту" "Батю"-Лихоліта, а бійці, які були присутні в ангарі, доповіли "Баті"-Лихоліту про події, що мали місце вночі. Після цього "Батя"-Лихоліт наказав кошти поділити між собою, а майно "роздерибанити". "Батя"-Лихоліт отримав таку ж частку як інші.

Також прокуратура наводить показання "свідка 2", який повідомив, що в подальшому, на автомобілі марки "Subaru Outback", який був викрадений в ході здійсненого нападу, він возив "Батю"-Лихоліта за вказівкою останнього. В січні місяці 2015 за наказом "Баті"-Лихоліта даний транспортний засіб він передав гр. А., в якого той був вилучений.

Свідок зазначив, що троє потерпілих утримувались в підвальному приміщенні ковбасного цеху в с. Половинкино Старобільського району Луганської області. "Рубіж"-Радченко неодноразово проводив допити цих осіб. Одного разу, одразу після допиту, "Рубіж" - Радченко повідомив 2-Ш, що щойно допитував громадянина К (потерпілий). Також одного разу за наказом "Баті" - Лихоліта свідок 2-Ш вивозив громадянина К (потерпілого) до річки, щоб останній мав змогу помитись.

Також повідомляються показання "потерпілого 3", який зазначив, що у період перебування в полоні чув позивні "Батя" і "Комбат".

Крім того, наводяться показання "свідка 4", який повідомив про протиправні дії Радченка відносно працівників міліції, а саме погрози вбивством з використанням ручної гранати".

"Свідок 5" повідомив, що постійно до бази батальйону "Айдар" в Половінкіно під керівництвом Лихоліта бійці приганяли автомобілі, які безпідставно відбирали у громадян.

"Свідок 6" повідомив, що Лихоліт пропонував йому вбити двох військовослужбовців з числа батальйону "Айдар" в обмін на допомогу в отриманні українського громадянства.

"Підозрювані 7 та 8" також вказують на те, що вчиняли інкриміновані їм органом досудового розслідування протиправні дії саме за вказівкою Радченка та Лихоліта.

"Підозрюваний 9" вказує на існування озброєної банди, керівниками якої були Радченко та Лихоліт, та підтверджує, що також брав участь у нападах, які вчиняла ця банда.

Також наводяться показання "свідка 10", який зазначив, що через декілька днів після вчинення злочину працівники міліції вилучили відеозапис з території домоволодіння, де відбувався напад банди, та продемонстрували йому (свідку 10). При цьому він упізнав серед нападників бійця батальйону "Айдар".

"Потерпілий 11" повідомив, що "Батя"-Лихоліт розмовляв по мобільному телефону з ним в момент нападу на його домоволодіння. Під час розмови "Батя"-Лихоліт повідомив потерпілому, що якщо він хоче повернути власний транспортний засіб марки "Lexus RX 450", йому необхідно приїхати на базу батальйону "Айдар".

Також потерпілий неодноразово спілкувався з "Батею"-Лихолітом за допомогою мобільного зв’язку щодо повернення йому мисливської зброї та документів, які були викрадені під час нападу 23.08.2014.

"Батя" -Лихоліт обіцяв допомогти з поверненням вищевказаних речей, якщо потерпілий допоможе із фінансуванням його передвиборчої кампанії, щодо виборів народних депутатів до Верховної Ради України, яка відбувалась у вересні – жовтні 2014 року", - заявили в прокуратурі.

Нагадаємо, Печерський суд заарештував на 2 місяці командира батальйону "Айдар" Валентина Лихоліта з позивним "Батя". Його і ще одного бійця "Айдара" - Ігоря Радченка - підозрюють в організації банди та розбійних нападах. Лихоліта затримали на полігоні в Дніпрі.

Після винесення рішення ряд народних депутатів і бійців добровольчих батальйонів заблокували зал суду і не дозволили вивезти Лихоліта до СІЗО.

Зазначимо, під час протестів біля Печерського суду сталася бійка між активістами і народним депутатом Сергієм Мельничуком, якого Лихоліт звинуватив у причетності до його затримання.

Як повідомив інспектор внутрішньої безпеки ГПУ Петро Шкутяк, у понеділок, 4 липня, Луценко зустрінеться з Лихолітом, після чого може бути подано клопотання про зміну останньому запобіжного заходу.

Також Луценко заявив, що бере справу Лихоліта під особистий контроль.

Пізніше стало відомо, що суд відпустив Лихоліта на поруки народних депутатів.

Читайте також: Справа "Баті": Комбата "Айдару" випустили з суду на поруки (ХРОНІКА)