У Львові мітингували за особливий статус та виборність губернаторів

Понад півтисячі жителів Львівщини 2 квітня мітингували під будівлею обласної ради з вимогою надати регіону особливий економічний статус і ввести обрання голів місцевих державних адміністрацій на прямих виборах
Depo.Влада
4 квітня 2016 16:38
ФОТО: depo.ua

На думку мітингувальників серед основних причин наростання кризових явищ на Львівщині і Україні в цілому є надмірна централізація владних повноважень та пряме підпорядкування центру регіональних галузевих органів управління та всіх правоохоронних, контролюючих, інспекційних, фіскальних, наглядових та інших структур; незбалансованість функцій і повноважень між різними центральними гілками державної влади, що загрожує втратою керованості всіх управлінських процесів; невідповідність структури виконавчої гілки влади, її функцій, повноважень реальним потребам.

У Львові мітингували за особливий статус та виборність губернаторів - фото 1

Водночас органи місцевого самоврядування не мають достатніх повноважень, необхідного фінансового та ресурсного забезпечення для їхнього розвитку; формування бюджетних відносин йде "згори – донизу", а не навпаки "знизу – догори". Виконання центральними органами влади функцій, делегованих їм місцевими органами самоврядування, відбувається всупереч логіці: хто заробляє, той і розпоряджається коштами. Сьогодні майже всі кошти централізовано забираються з регіонів, тільки менша частина повертається до них у вигляді дотацій. До того, на думку не байдужих громадян, відповідати перед людьми повинен очільник області, всенародно обраний ними.

У Львові мітингували за особливий статус та виборність губернаторів - фото 2

На мітингу виступили представники міста Дрогобич, де 31 березня міська рада проголосувала за звернення про надання особливого економічного статусу Львівській області та обрання голів місцевих державних адміністрацій на прямих виборах. Зокрема, депутати Дрогобицької міської ради Скоропад Віталій Орестович і Лужецький Михайло Васильович закликали Львівську обласну раду підтримати їх рішення. Присутні позитивно відреагували на цю новину і висунули вимоги до народних депутатів України розробити та винести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України "Про особливий економічний статус Львівської області" та в ході конституційної реформи ініціювати внесення змін до Конституції України щодо обрання голів виконавчої влади областей України на прямих виборах безпосередньо виборцями цих регіонів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

Мітки: Львів, мітинг