У Луценка знайшли третину чесних прокурорів

Замгенпрокурора Валентина Теличенко розповіла, що лише третина співробітників ГПУ є чесними і порядними людьми, яким соромно за теперішню прокуратуру
Depo.Влада
14 червня 2016 13:04
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Цензор.Нет.

"Треба враховувати, що не всі, хто працює в українській прокуратурі - покидьки. Близько третини таких, кому соромно за нинішню прокуратуру. Ці люди хочуть працювати чесно, отримувати за це нормальну оплату і спокійно спати вночі. Це надзвичайно цінні люди . Дві третини при цьому залишається баластом, але вони теж є різної якості. Тому я не хочу сказати, що всі ці дві третини, або нехай 60%, будуть звільнені. Частина з них, якщо зрозуміють, що все дуже серйозно, можуть працювати. Але вони повинні боятися використовувати свій досвід незаконним шляхом", - розповіла Теличенко.

При цьому заступник генпрокурора додала, що співробітників ГПУ, зокрема прокурорів, чекають серйозні перевірки. Цим буде займатися Департамент внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури під керівництвом Петра Шкутяка.

"Перевірки - вимушене явище. Хто першим потрапить під увагу - не буду розповідати, нехай всі будуть готові до перевірки. Є скарги (на роботу прокурорів. - ред.). Скарг дуже багато. Співробітники повинні усвідомлювати: один раз проколиться - другої можливості не буде. Звичайно, не може все зробити один Шкутяк або одна Теличенко. Працюватиме група людей. Для початку будемо обходитися тим, що є, посилаючись на Кодекс професійної етики та поведінки працівників прокуратури, і за допомогою перевірок на добропорядність. Але зміни законодавства теж будуть, і наше завдання їх розробити. Дуже важлива участь в цьому процесі громадськості. Для цього на сайті Генпрокуратури відкрита лінія informator@gov.ua. Туди ми приймаємо скарги, бажано - з відео-аудіо, про неналежну поведінку прокурорів, про їхні доходи, про все, що хочете поскаржитися", - додала Теличенко.

Нагадаємо, раніше генеральний прокурор Юрій Луценко анонсував "велику чистку" у своєму відомстві та боротьбу з "прокурорською мафією".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада