У Луценка розповіли про долю знайдених у Литві коштів Лазаренка

Генеральна прокуратура України знала про 30 млн доларів колишнього прем'єр-міністра України Павла Лазаренка в Литві
Depo.Влада
12 січня 2017 14:29
ФОТО: depo.ua

Про це написав заступник генпрокурора Євгеній Єнін на своїй сторінці в Facebook, передає Depo.ua.

"Виявлені журналістським розслідуванням OCCRP 30 млн доларів США Павла Лазаренка в Литві не стали новиною для Генпрокуратури України, яка активно працює над їх поверненням в Україну протягом останніх півроку. Зазначені гроші є частиною тих 280 млн доларів США, що заарештовані на підставі клопотань американської Феміди в 5 юрисдикціях світу", - зазначив Єнін.

За його словами, від ГПУ залежить, чи будуть повернені до України зазначені кошти.

"Зараз цивільний процес уряд США vs Лазаренко вступив у свою фінальну стадію. Успіх цього процесу, що триває в США, значним чином залежить від зусиль Генпрокуратури України. Саме українські слідчі володіють унікальними доказами злочинної діяльності П. Лазаренка та його спільників, зокрема про конкретні схеми виведення брудних грошей за кордон, банківські рахунки, бенефіціарів тощо. У взаємодії з американськими партнерами в листопаді та грудні 2016 в Києві було забезпечено допити важливих свідків у справі Лазаренка, включно з колишніми прем'єрами, віце-прем'єрами та членами уряду України", - зазначив заступник генпрокурора.

Він додав, що у випадку позитивного рішення суду США Україна розпочне процес повернення цих активів в Україну. "Не виключено, що вердикт американського суду буде проголошено вже цього року", - резюмував Єнін.

Нагадаємо, міжнародний проект журналістських розслідувань "Проект розслідування корупції й організованої злочинності" заявив, що виявив в банку Литви близько $30 мільйонів коштів, пов’язаних із колишнім прем’єр-міністром України Павлом Лазаренком.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада