У Луценка кажуть, що частину справи Лазаренка вивезла банда Януковича

Частина справи екс-прем'єра Павла Лазаренка була вивезена за кілька днів до Революції Гідності
Depo.Влада
3 жовтня 2016 10:43
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник генерального прокурора Євген Єнін в інтерв'ю "Українським новинам", передає depo.ua.

"Лазаренко відбув термін покарання в рамках вироку суду США. У той же час триває цивільний процес – США проти Лазаренка. США мають підстави отримати перемогу в рамках цього процесу і конфіскувати кошти екс-прем'єра", – повідомив Єнін.

Заступник генпрокурора також поспішив "спростувати інсинуації, які почали проникати в українські ЗМІ про нібито бездіяльність українських компетентних органів у цій справі".

"Ми знаходимося в тісному контакті з партнерами. Ми розслідуємо кримінальне провадження, яке налічує понад 30 тисяч томів. Значна частина цієї справи була вивезена бандою Януковича за кілька днів до Революції Гідності. Це окремі епізоди справи", – зазначив Єнін.

На запитання, в зв'язку з чим то було зроблено, представник ГПУ відповів:

"Про це краще запитати у них".

Єнін запевнив, що українська сторона намагається добитися повернення частини грошей, які вкрав Лазаренко:

"Ми знаходимося в постійному діалозі з США. По-перше – Україна постраждала від його злочинів, по-друге – ми країна, яка активно сприяла встановленню істини у цій справі і, безумовно, ми претендуємо якщо не на всі ці гроші, то, принаймні, на значну їх частину".

Заступник генпрокурора зазначив, що українська сторона "активно рухається в цьому процесі".

Єнін не став уточнювати, про яку суму може йти мова, зазначивши, що це передчасно.

Нагадаємо, Лазаренко у 2004 році був засуджений у США за звинуваченням у відмиванні грошей. Після виходу з в'язниці в листопаді 2012 року він перебував у центрі ув'язнення Імміграційної та митної поліції США, яка відмовляється сказати, коли випустила його на свободу.

Поки Лазаренко перебував у в'язниці, у США набирала обертів справа щодо його активів в офшорах. Нині вона налічує величезну кількість томів і існує ризик, що її розслідування затягнеться на роки, вона може потрапити до суду не раніше 2018 року.

Ім’я Лазаренка також фігурує у "панамських паперах" разом із Юлією Тимошенко та її чоловіком.

Наразі Лазаренко заявляє, що він бідний безробітний, не має жодного доходу. У судових документах, поданих ним, йдеться, що він заборгував колишньому адвокату $ 100 тис. і живе виключно на зарплату дружини.

Однак, як вважає прокурор у справі Лазаренка про відмивання коштів Марта Борщ, у нього є чимало прихованих коштів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада