У Лаврова поскаржилися, що Румунія перетворюється на "американський плацдарм"

МЗС Росії звинуватило владу Румунії в тому, що вона перетворює країну на "опорний плацдарм США і НАТО поблизу російських рубежів"
Depo.Влада
8 квітня 2015 17:15
ФОТО: depo.ua

Так офіційний представник МЗС Олександр Лукашевич прокоментував скасування Бухарестом обмежень на розміщення іноземних збройних сил на території Румунії, в тому числі на рішення парламенту про скасування ліміту на одночасне перебування в країні військовослужбовців США, передає depo.ua.

Крім того, вказав Лукашевич, румунський уряд готує законопроект про дислокацію, транзит та проведення операцій за участю іноземних збройних сил, включаючи спрощений порядок перетину ними державного кордону.

"По суті, мова йде про послідовне перетворення країни в черговий опорний плацдарм США і НАТО поблизу російських рубежів", - йдеться в коментарі.

"Ми вже не раз коментували подібні кроки ряду натівських держав, відзначаючи їх конфронтаційний характер і підкреслюючи їх абсолютну неадекватність і надмірність, як у військовому, так і у фінансовому плані. Адже абсолютно очевидно, що Росія не представляє ніякої загрози ні для Румунії, ні для будь-яких інших країн. Посилання ж на суто оборонний характер застосованих заходів від так званої "загрози зі Сходу" і зовсім не витримують жодної критики", - заявив офіційний представник МЗС Росії.

"Мимоволі напрошується висновок, що нинішні румунські керівники з метою підвищення власного "профілю" в очах заокеанських стратегів, відкрито нехтують зобов'язаннями по Основоположному акту Росія-НАТО від 1997 про нерозміщення "істотних бойових сил" на території нових членів альянсу, готові принести в жертву з кон'юнктурних міркувань інтереси підтримки стабільності в регіоні Причорномор'я", - наголошується в коментарі Лукашевича.

Нагадаємо, раніше представник Держдепартаменту підтвердив, що  США збираються і далі розвивати системи ПРО в Європі.