У лаврі Московського патріархату на Тернопільщині торгують книжками про «Новоросію»

У Свято-Успенській Почаївській лаврі УПЦ Московського патріархату продають літературу, яка пропагує ідеї «Новоросії» і сепаратизму
Depo.Влада
20 березня 2015 19:06
ФОТО: depo.ua
У лаврі Московського патріархату на Тернопільщині торгують книжками про «Новоросію»
У лаврі Московського патріархату на Тернопільщині торгують книжками про «Новоросію»

Продавці пояснюють, що торгують тими книжками, які їм привозять, повідомляє depo.ua з посиланням на тернопільське видання «Реально».

До редакції сайту звернулася паломниця Галина, яка після візиту до цієї лаври була вражена тим, що таку літературу поширюють у святому місці.

«Можете уявити той шок, який я відчула, перечитуючи список використаних джерел книги «Розкольницькі рухи в українському православ'ї у ХХ-ХХІ століттях», де був вказаний сайт www.novorossia.org (книга видана, між іншим, за благословенням митрополита Почаївського). Але дивує рік випуску книги і початку роботи сайту: 2009, коли звичайному обивателю навіть і не снилася військова агресія Росії проти України і створення так званої «Новоросії», - розповіла жінка.

Вона пішла з'ясувати ситуацію у іконно-книжкову крамницю, де придбала книгу, однак відповідь продавця її ще більше розчарувала: «А що нам робити? Ми тих книжок не пишемо і не читаємо. Що нам привезуть, тим і торгуємо».

Пізніше без свідків подавець зізналася, що працівники не обговорюють такі питання, бо бояться за своє робоче місце, оскільки знаходяться під постійним контролем як місцевих охоронців-козаків, так і своїх колег. Деяких з них, за словами продавця, навіть виганяють з роботи за активну проукраїнську позицію чи критику суперечливої у деяких моментах позицію УПЦ МП.

«А де потім роботу знайти? В Почаєві все крутиться навколо Лаври. Весь бізнес і місцева влада контролюються нею. Тому краще не псувати взаємини з Лаврою», - додала вона.

Паломниця навела кілька цитат із «духовної літератури»

«Пока у России есть ядерное оружие, судьба Ирака нам не грозит...Что же еще ждет бедную Украину? Во всяком случае, ясно, что ничего хорошего».

«В программе движения УНА-УНСО: пригласить в Киев на постоянное жительство не кого-небудь, а Далай-ламу Четырнадцатого...»

«Говоря же о сверхзадаче «оранжевой» постановки, не нужно втягиваться в дискуссии: хороший Путин или плохой, стоит его защищать или не стоит. Эти дискуссии уводят в сторону, следовательно, тоже на руку манипуляторам. Защитить мы должны не конкретно Путина, а в его лице законную власть, воспрепятствовать предательскому перевороту, не дать разрушить Россию и Русскую Православную Церковь...»

«Приход антихриста приближается и уже очень близок... Но перед его приходом Россия должна возродится, хотя и на короткий строк. И царь там будет избран самим Господом. И будет он человеком горячей веры, глубокого ума и железной воли».

«В последние времена в России будет монархия. Это вызовет во всем мире враждебную реакцию. Враги поползут на Россию яко прузи (саранча). Разве это война? Вот будет война, когда на Россию весь мир вооружится. И действительно, антихрист представит Россию как врага мира...»

«Как нельзя разделить Пресвятую Троицу Отца и Сына и Святого Духа, это един Бог, так нельзя разделить Россию, Украину и Белоруссию. Это вместе Святая Русь. Знайте, помните, не забывайте».

«В городе Киеве никогда не было Патриарха. Патриархи были и жили в Москве...»