У Латвії стартує офіційна частина саміту "Східного партнерства" (ФОТО)

У Ризі (Латвія) вранці в п'ятницю, 22 травня, стартує офіційна частина саміту "Східного партнерства"
Depo.Влада
22 травня 2015 09:40
ФОТО: depo.ua

На саміт прибули близько 700 журналістів, передає depo.ua.

О 10:00 розпочнеться формальна робота в пленарному режимі. На 11:00 заплановано підписання кредитної угоди, згідно з яким ЄС надає Києву 1,8 млрд євро на підтримку українських реформ. Угоду з української сторони буде підписувати міністр фінансів Наталія Яресько та голова Нацбанку Валерія Гонтарєва.

В рамках заходу латвійський прем'єр у коментарі журналістам розкрила деталі підсумковій декларації саміту в тому, що стосується України і Грузії.

"Якщо говорити про Грузію та Україну, то в декларації сказано, що якщо ці країни виконають всі пункти, то комісія зробить звіт в цьому році і, можливо, в наступному році країни отримають безвізовий режим. До кінця цього року буде ще один звіт комісії", - повідомила Лаймдота Страуюма.

На саміт вже прибули голова Євроради Дональд Туск, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер,  український президент Петро Порошенко та інші.

Перед початком саміту Порошенко відмовився відповідати на запитання журналістів, сказавши лише: "Все буде добре!".

У Латвії стартує офіційна частина саміту "Східного партнерства" (ФОТО) - фото 1

Нагадаємо, що говорячи про саміт Східного партнерства Ангела Меркель зазначила, що завданням партнерів по ЄС є підтримка країн Східного партнерства, щоб вони також розділяли спільні цінності євроспільноти.

"Східне партнерство не є інструментом експансії ЄС і воно не спрямоване проти Росії", - наголосила вона.