UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У КВУ підтвердили реєстрацію в Раді постанови про перенесення другого туру виборів

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови №4234, яким пропонується не проводити другий тур виборів в період дії карантину. Автор проекту – Грищенко Тетяна, народний депутат від "Слуги народу". Дата реєстрації постанови – 20 жовтня

У КВУ підтвердили реєстрацію в Раді пост…
Фото: Сергій Людкевич / Depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Комітету виборців України (КВУ) у Facebook.

Уточнюється, що текст документу наразі відсутній на веб-сайті парламенту, однак його фото вже було оприлюднене низкою українських ЗМІ.

"Згідно з документом пропонується внести зміни до постанови Верховної Ради України "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році", передбачивши, що повторне голосування з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальні громади з кількістю виборців до 10 тисяч), сільського, селищного, міського голови не призначається і не проводиться в період дії карантину", – йдеться у дописі.

Зазначається, що, таким чином, у першу чергу, йдеться про ініціативу щодо відтермінування другого туру виборів міських голів у великих містах (з кількістю виборців понад 75 тис.).

"Відповідно до Виборчого кодексу України другий тур виборів має відбутися у разі, якщо жоден кандидат на посаду міського голови не набере в першому турі 25 жовтня більше половини голосів виборців, які взяли участь в голосуванні", – нагадали у КВУ.

В цілому, у КВУ вважають, що ініціатива щодо відтермінування другого туру виборів до завершення карантину суперечить Конституції України і порушує виборчі права громадян.

"Відповідно до Конституції України відтермінування виборів, в тому числі, другого туру голосування можливе лише в умовах введення воєнного чи надзвичайного стану. Згідно із ст. 64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень", – пояснили у Комітеті виборців.

Окрім того, у публікації нагадується, що, "відповідно до рішення Конституційного суду України від 10 червня 2009 року (справа № 1-24/2009): "У статті 141 Конституції України встановлено п’ятирічний строк, на який обираються депутати сільських, селищних, міських, районних, обласних рад. Цим строком означена і періодичність проведення виборів до органів місцевого самоврядування… Конституційний суд України вважає, що строки проведення виборів є важливим інститутом гарантії реалізації виборчих прав громадян. Відміна виборів до органів місцевого самоврядування чи перенесення строків їх проведення з підстав, не передбачених законом, є порушенням цих прав громадян".

Водночас, у КВУ додали, що проведення повторного голосування передбачено ч. 1 ст. 281 Виборчого кодексу України, відповідно до якої територіальна виборча комісія з відповідних місцевих виборів ухвалює рішення про призначення повторного голосування у відповідному виборчому окрузі, якщо:

1) У виборчому окрузі в день голосування найбільшу і водночас однакову кількість голосів набрали два або більше кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

2) До виборчого бюлетеня у день голосування було включено більше двох кандидатів на посаду міського (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) голови, і за результатами голосування у день виборів жоден з них не отримав на свою підтримку більше половини голосів виборців, які взяли участь в голосуванні.

Зазначається також, що повторне голосування призначається на неділю – у межах тритижневого строку після дня схвалення рішення про призначення повторного голосування.

"За оцінкою КВУ ймовірне перенесення другого туру виборів фактично залишить міста без легітимної влади і призведе до перебування місцевої влади у підвішеному стані. КВУ наголошує, що питання проведення виборів не має супроводжуватися політичними спекуляціями. Раніше від представників влади неодноразово озвучувалися ідеї щодо можливого відтермінування місцевих виборів та заяви, які можна оцінювати як спроби політичного тиску на діяльність органів місцевого самоврядування (зокрема, щодо законодавчих спроб обмежити повноваження Київського міського голови)", – наголошується у повідомленні.

Також у КВУ:

  • закликали голову Ради Дмитра Разумкова вжити невідкладних заходів щодо оприлюднення тексту постанови №4234;
  • звернулися до керівництва фракції "Слуга народу" із роз’ясненням позиції політичної сили щодо ініціативи народного депутата про перенесення другого туру виборів.

Окрім цього, у КВУ оприлюднили також світлину нібито вищезгаданого документу, яку почали поширювати ЗМІ.

Немає опису світлини.

Нагадаємо, 20 жовтня стало відомо, нібито влада готує постанову про скасування другого туру виборів в разі загострення політичної ситуації в країні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"