У Криму панує атмосфера страху і доносів, - Джемілєв

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив про посилення репресій щодо проукраїнських громадян і кримських татар в окупованому Криму
Depo.Влада
6 квітня 2016 17:47
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив сьогодні під час прес-конференції в Києві, передає depo.ua з посиланням на повідомлення прес-служби БПП.

"Зараз в Криму панує атмосфера страху і доносів, а люди бояться один з одним розмовляти. За два роки і один місяць окупації Криму репресії проти тих, хто залишилися вірним своїй державі і своєму народові, тільки посилюються. На сьогоднішній день 13 наших співгромадян перебувають в в'язницях. Обшуки і арешти стали буденним явищем. За два роки відбулося понад 200 обшуків в будинках. Вони проводяться під приводом пошуку зброї та забороненої літератури.

Термін "заборонена література" вже давно забутий в Україні, але Росія склала великий список книг, які громадянам не можна читати, а їх зберігання є кримінальним злочином. Однак, навіть ті люди, які проводять обшуки, самі не знають, яка саме література заборонена. Якщо в процесі обшуку нічого не знаходять, то, в будь-якому випадку, вилучають комп'ютери", - розповів Джемілєв.

Він також констатував, що за час окупації Крим став закритою територією, на яку можуть потрапити тільки лояльні російської влади політики.

"Міжнародним організаціям, які займаються моніторингом дотримання прав людини, доступ до Криму закрито. На півострів приїжджають тільки деякі європейські політики, які заздалегідь домовилися з Москвою про те, що вони будуть говорити.", - додав він.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада