У Корбана готують заяву до Європейського суду з прав людини

Рішення Апеляційного суду, яким він частково задовольнив скаргу захисників члена політради кропу Геннадія Корбана на його утримання під вартою, є унікальним
Depo.Влада
10 лютого 2016 22:14
ФОТО: depo.ua

Про це під час брифінгу повідомив журналістам адвокат Корбана Юрій Сухов, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

За словами захисника, рішення Апеляційного суду є дивним з двох причин. По-перше, Апеляційний суд фактично заднім числом заарештував Геннадія Корбана, але, з іншого боку, визнав абсолютно незаконним рішення судді Миколи Чауса.

"Таким чином, постає питання, на якій підставі Корбан перебував під вартою до 10 лютого, адже Апеляційний суд визнав незаконним відповідне рішення", - дивується Юрій Сухов.

Адвокат також повідомив, що це рішення відкрило для сторони захисту можливість звернення до Європейського суду з прав людини.

"Ми вже почали готувати заяву і по цим діям Апеляційного суду. Ще не повідомлялося, що вони там напишуть і як доведуть своє рішення", - зазначив він.

За словами Юрія Сухова, проект заяви у справі Геннадія Корбана в ЄСПЛ вже налічує 219 пунктів порушень.

"Безумовно, Європейський суд з прав людини визнає арешт Геннадія Корбана незаконним, але потім постане питання, хто за це буде нести відповідальність і виплачувати збиток за такі незаконні рішення", - переконаний захисник.

Нагадаємо, Корбан був затриманий 31 жовтня 2015 року у Дніпропетровську. Згодом силовики перевезли його до Києва.

Печерський райсуд Києва виніс рішення про домашній арешт Корбана на два місяці - по 31 грудня 2015 року.

Водночас 28 грудня суддя Дніпровського райсуду столиці Микола Чаус задовольнив клопотання прокуратури про взяття Корбана під варту терміном на 60 діб. При цьому суддя не врахував аргументів захисників про те, що Корбану 25 грудня в Інституті ім. Амосова зробили операцію - подвійне стентування, і він має перебувати в медичному закладі під наглядом лікарів.

Сьогодні апеляційний суд залишив лідера партії "УКРОП" Геннадія Корбана під вартою, лише на два дні скоротивши йому термін утримання у слідчому ізоляторі.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада