У Конгресі США узгодили текст резолюції щодо звільнення Савченко

Комітет у міжнародних справах Палати представників Сполучених Штатів Америки під сьогодні затвердив текст резолюції щодо звільнення української льотчиці Надії Савченко
Depo.Влада
23 квітня 2015 21:54
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив старший член Комітету у закордонних справах, конгресмен Еліот Енгел, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Надія Савченко - справжній герой України, її стійкість надихнула багато людей у країні, які борються за незалежну, демократичну та процвітаючу Україну", - сказав він.

У документі H.Res.50 "Заклик про звільнення українського бойового пілота Надії Савченко, яка була захоплена військами Росії у східній Україні і незаконно утримується в російській в'язниці з липня 2014 року" наголошується, що  Савченко, яка воювала добровольцем у батальйоні "Айдар", була захоплена на українській території, позбавлена права на справедливий судовий розгляд та незаконно передана Російській Федерації, щоб постати перед судом "через необгрунтовані звинувачення в тероризмі".

Резолюція закликає уряд США, європейських союзників та міжнародну спільноту активно підтримувати зусилля щодо звільнення Надії Савченко та інших осіб, які незаконно утримуються в Росії.

За даними джерел "Укрінформу" в Конгресі США, документ з Комітету буде відправлений на голосування безпосередньо до Палати представників. Оскільки резолюція не містить контраверсійних положень, її остаточне прийняття очікується вже найближчим часом.

Як відомо, авторами документа, внесеного в кінці січня цього року стали конгресмени Сандер Левін, Марсі Каптур, Майкл Фітцпатрік, Майк Куіглі та Білл Паскрелл.

Нагадаємо, що захист арештованої в Росії української льотчиці, народного депутата України Надії Савченко добивається того, щоб у Сенаті США її визнали військовополоненою, а не просто заручницею