У Європарламенті зареєстрували ініціативу відмовити Україні в безвізі

У профільному комітеті Європейського парламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ зареєстровані поправки до доповіді про надання Україні безвізового режиму, якими пропонується відхилити цю пропозицію
Depo.Влада
21 вересня 2016 15:24
ФОТО: depo.ua

Поправки внесли депутати Європарламенту антиєвропейської, націоналістичної течії Беатріс фон Шторх (Німеччина, група "Європа свободи і прямої демократії") і Удо Фойгт (не входить до жодної групи, член "Націонал-демократичної партії" Німеччини), передає depo.ua з посиланням на "УНIАН".

Інші політичні групи ЄП не надали поправок, підтримавши доповідь під час першого обговорення, яке відбулося 5 вересня.

Така ж ситуація була і навколо доповіді про надання безвізового режиму Грузії, який Комітет підтримав 5 вересня. Такі поправки, внесені фон Шторх, були відхилені при голосуванні. Тому очікується, що поправки в доповіді щодо України не наберуть необхідних голосів.

Всього в доповідь депутата Марії Габріель (група європейських народників) "Про виключення України зі списку третіх країн, громадяни яких повинні при перетині зовнішніх кордонів мати візу" внесено сім поправок.

Зокрема, поправкою №2 Шторх пропонує замість "(ЄП) Приймає свою позицію в першому читанні, приймаючи пропозицію Комісії", написати "Відхиляє пропозицію Комісії".

Четвертою поправкою цей євродепутат пропонує видалити з доповіді абзац, в якому мовиться про те, що Україна виконала всі вимоги Плану дій щодо лібералізації візового режиму, і тому відповідає критеріям країни, громадяни якої повинні бути звільнені від отримання віз.

А євродепутат Фойгт пропонує змінити цей абзац, переписавши його наступним чином: "(ЄП) Вважає, що Україна виконала критерії для того, щоб її громадяни були звільнені від необхідності мати візи, подорожуючи по території країн-членів ЄС".

Доповідь буде винесено на голосування в рамках засідання Комітету LIBE 26 вересня.

Нагадаємо, що питання надання Україні безвізового режиму розглянуть 11 жовтня на засіданні Ради з питань юстиції та внутрішніх справ Євросоюзу.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада