У Коломойського має спрацювати інстинкт самозбереження, - експерти

Depo.ua запитав експертів, навіщо у Ігоря Коломойського вирішили перенести "вече" у Дніпропетровську з середи на суботу
Depo.Влада
24 березня 2015 22:03
ФОТО: depo.ua
У Коломойського має спрацювати інстинкт самозбереження, - експерти
У Коломойського має спрацювати інстинкт самозбереження, - експерти

Олексій ГАРАНЬ, політолог, професор НАУКМА: У Коломойського має спрацювати елементарний інстинкт самозбереження

Очевидно, що в суботу можна зібрати більше людей, хоча, насправді, якби Коломйський пішов на використання адмінресурсу, він зібрав би бюджетників і в будній день. Водночас я не виключаю, що взята певна пауза на переговори.

Насправді, я думаю, що Коломойський "зарвався". Він шантажує і блефує. І в цьому він страшенно ризикує. Йому б краще робити певний крок назад. Це в його інтересах.

Коломойський своїми діями поставив центральну владу в таку ситуацію, коли вона не може не реагувати. Коломойський своїми діями поставив під питання, зокрема, своє крісло в облдержадміністрації і своїх підлеглих. Зокрема, пана Корбана (Геннадій Корбан - перший заступник голови Дніпропетровської ОДА - Ред). Тому думаю, крок №1 - це звільнення адмінбудівель в Києві. Це в інтересах Коломойського домовитися. Тут у нього має спрацювати елементарний інстинкт самозбереження.

Тарас БЕРЕЗОВЕЦЬ, політолог: Коломойський хоче переговорів лише з однією людиною - Петром Порошенком

Я думаю, що вони зараз будуть шукати можливості вийти з цього конфлікту. Хоча Коломойський всю свою кар'єру та бізнес побудував на війні. Він не боїться прямого протистояння. Стратегія будівництва його бізнесу полягає у тому, що він часто сам шукає конфлікту.

Але історія з переносом віче - це намагання відійти на позицію, яку він означив. Він залишає поле для маневру. Проблема в тому, що Коломойський хоче переговорів лише з однією людиною - Петром Порошенком. Тобто Коломойський вважає, що вирішувати ситуацію може тільки він і президент. Проблема в тому, що позиція Порошенка полягає у тому, що всі є рівнозначними. І серед них нема перших, других, третіх.

Фактично стикнулося дві стихії - одна стихія війни, друга - миру. Тому логічно, що Порошенко буде вітати можливості для компромісу.

Віктор НЕБОЖЕНКО, політолог: Коломойському влаштували "віденський концерт"

Зараз всі зосередилися тільки на Коломойському. Хоча цей конфлікт просто був першим і виявився більш помітним. Насправді бої з переділу власності ведуться по всьому олігархічному "фронту". Нещодавно з'явився компромат по електроенергетиці, а значить, скоро почнуться бої за "Енергоатом". Ведуться бої за залізні дороги, почнуть розбиратися з авіаційною промисловістю.

Переділ власності буде відбуватися й щодо гірничо-збагачувальних комбінатів. На жаль, доводиться визнати, що переділ власності відбувається в Україні після кожної зміни влади, й за Порошенка це почалося дуже швидко.

Коломойському, насправді, влаштували цілий "віденський концерт", в який входить Фірташ, Ахметов і Пінчук. Вони намагаючись використовувати зв'язки з Порошенком, роблять все, щоб розгромити Коломойського. Але "перший тайм" почнеться тільки 30 квітня - саме в цей день австрійський суд вирішить долю Фірташа. Або йому призначено повторити долю Лазаренка, або його віддадуть Україні. У такому випадку Коломойський точно програє.

"Віче" - це один з елементів боротьби. Коломойському важливо залишити Фірташа за кордоном. Якщо Фірташ повернеться в Україну завдяки нашій прокуратурі, яка не надала ніяких даних щодо його злочинів, це буде крах. Виявиться, що він - мало не найчесмніша і найбезкорисливіша людина в Україні.

Без всяких сумнівів, Коломойський - скандальний персонаж. Але те, що відбувається з іншими олігархами, ще поки не вийшло назовні. Боротьба просто не вийшла назовні. Боротьба Порошенка з Коломойським має незворотній характер. Якщо дивитися на цей конфлікт як на боротьбу між двома олігархами - Порошенком та Коломойським, то можливі домовленості. А от якщо це політичний конфлікт, то зупинити його буде дуже складно. Коломойський та Порошенко вже не зможуть взятися за руки та сказати: це - спектакль, можете про нього забути.

Ми з вами виявилися свідками війни олігархічних груп за власність, опинившись на трибуні футбольного матчу. Але на відміну від спорту у політиці глядачі та учасники дуже часто міняються місцями. "Віче" у Дніпропетровську - це коли глядачів роблять учасниками багатозначної масовки.