У Клімкіна жорстко відреагували на вивезення на Росію українських в`язнів

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест проти незаконного вивезення до Росії українців, які відбувають покарання в окупованому Криму
Depo.Влада
17 листопада 2016 11:06
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу МЗС.

"Російська сторона продовжує ігнорувати законні вимоги української сторони і грубо порушувати права громадян України, які до окупації Російською Федерацією території АР Крим і м.Севастополь були засуджені українськими судами та відбували покарання на території півострова. Зокрема, здійснюється перегляд раніше винесених українськими судами вироків відповідно до російського Кримінально-Процесуального Кодексу, а засуджені громадяни України переводяться відбувати покарання на територію Росії", - заявили у відомстві.

При цьому в МЗС нагадали, що відповідно до норм міжнародного гуманітарного права державі-окупанту забороняється здійснювати примусове переміщення громадян окупованої держави на територію держави-окупанта. 

"Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони невідкладно припинити практику незаконних переміщень українських громадян з тимчасово окупованої території АР Крим і м.Севастополь до Російської Федерації, негайно перевести їх на територію України та надіслати матеріали їх кримінальних та особових справ в Україну", - заявили в МЗС.

Нагадаємо, днями громадян України Євгена Панова та Андрія Захтея, яких спецслубжби Росії звинувачують в "організації диверсій в Криму", перевезли до московського СІЗО "Лефортово".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада