У Клімкіна закликали Раду відреагувати на рішення Сейму про геноцид

Відповідальність за офіційну реакцію на рішення польського Сейму про Волинськутрагедію лежить на Верховній Раді

Про це заявив на брифінгу заступник Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко, передає depo.ua.

"Я очікую, що наші депутати, у першу чергу, мають відреагувати на цю заяву їх польських колег. Реакція уряду була доведена уряду Польщі ще до того", - зазначив він.

Пристайко шкодує з приводу рішення парламенту Польщі.

"Позиція українського уряду була і залишається такою, якою вона є. Безумовно, ми дуже шкодуємо з приводу цього рішення. І ми говорили нашим польським колегам, друзям, уряду Польщі, що це дуже складне питання, дуже багато загинуло свого часу і українців, і поляків, і треба було більше часу, щоб наші історики могли розібратися", - сказав він.

Нагадаємо, що сьогодні Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА".

У тексті резолюції повідомляється про те, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

У червні глави церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали направили звернення до суспільства і державного керівництва Польщі із закликом утриматися від порожніх політичних заяв з приводу минулого, які можуть використовувати треті сили для загострення польсько-українських відносин. Замість окремих національних актів, вони запропонували повернутися до традиції спільних двосторонніх державних відозв і разом встановити єдиний День пам'яті жертв польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни.

Однак 7 липня верхня палата парламенту Польщі - Cенат, визнала Волинську трагедію геноцидом.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада