У Клімкіна закликали Раду відреагувати на рішення Сейму про геноцид

Відповідальність за офіційну реакцію на рішення польського Сейму про Волинськутрагедію лежить на Верховній Раді
Depo.Влада
22 липня 2016 15:10
ФОТО: depo.ua

Про це заявив на брифінгу заступник Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко, передає depo.ua.

"Я очікую, що наші депутати, у першу чергу, мають відреагувати на цю заяву їх польських колег. Реакція уряду була доведена уряду Польщі ще до того", - зазначив він.

Пристайко шкодує з приводу рішення парламенту Польщі.

"Позиція українського уряду була і залишається такою, якою вона є. Безумовно, ми дуже шкодуємо з приводу цього рішення. І ми говорили нашим польським колегам, друзям, уряду Польщі, що це дуже складне питання, дуже багато загинуло свого часу і українців, і поляків, і треба було більше часу, щоб наші історики могли розібратися", - сказав він.

Нагадаємо, що сьогодні Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА".

У тексті резолюції повідомляється про те, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

У червні глави церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали направили звернення до суспільства і державного керівництва Польщі із закликом утриматися від порожніх політичних заяв з приводу минулого, які можуть використовувати треті сили для загострення польсько-українських відносин. Замість окремих національних актів, вони запропонували повернутися до традиції спільних двосторонніх державних відозв і разом встановити єдиний День пам'яті жертв польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни.

Однак 7 липня верхня палата парламенту Польщі - Cенат, визнала Волинську трагедію геноцидом.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада