У Клімкіна вважають, що ЄС дасть безвіз Україні в жовтні

Заступник глави МЗС України Олена Зеркаль сподівається, що у ЄС вирішать питання про введення безвізу з Україною до кінця вересня – середини жовтня 2016 року
Depo.Влада
5 вересня 2016 21:34
ФОТО: depo.ua

Про це вона сказала в коментарі "Інтерфакс-Україна", коментуючи засідання комітету Європейського парламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ, що у понеділок заслухав і позитивно оцінив звіт про лібералізацію візового режиму з Україною, передає depo.ua.

Окрім того, Зеркаль розповіла про подальші процедури європейських інституцій щодо цього питання.

"Відбулося все, як мені здається, дуже позитивно. Доповідь також була дуже позитивною. Ми за це дякували пані Габріель (болгарська євродепутат Марія Габріель, Європейська народна партія), що доповідь була об'єктивною і в ній розкривалося дуже багато того, що ми зробили. Сьогодні на засіданні комітету підтримали доповідь і також зазначили, що Україна виконала всі критерії за безвізу, і що безвізовий режим має бути наданий Україні і Грузії, як країнам, які виконали всі критерії", - розповіла вона.

Заступник міністра також зазначила, що мала можливість доповнити і розширити ту інформацію, яка була в доповіді та надати дані про біометричні паспорти, а також про те, що було зроблено владою України в інших сферах, в зокрема й імплементації реформ.

"Зараз комітет проголосував "за" мандат пані Габріель і після цього до 15 числа члени Європейського парламенту можуть подавати свої пропозиції до її звіту. Після 15 числа очікується друге засідання комітету, на якому будуть поставлені на голосування можливі доповнення... Після цього питання виноситься на засідання Європейського парламенту, де його можуть у принципі анонімно прийняти, якщо не буде жодних проблем, а ми їх проблем) не очікуємо", - сказала Зеркаль.

За її словами, після цього в Європарламенті, Раді ЄС та Єврокомісії продовжиться відповідна робота, спрямована на надання громадянам України безвізового режиму.

Зеркаль спрогнозувала, що рішення європейських інститутів з цього питання буде винесено до кінця вересня – середини жовтня цього року.

Нагадаємо, що єврокомісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган висловив сподівання, що Україна зможе отримати безвізовий режим з Євросоюзом у жовтні.

Петро Порошенко переконаний, що восени Євросоюз прийме рішення про надання Україні безвізового режиму

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада