У Клімкіна вимагають скасування вироку кримським татарам, засудженим за "тероризм"

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку із незаконним засудженням в Росії чотирьох кримських татар, обвинувачуваним у зв`язках з ісламською організацією ”Хізб ут-Тахрір”, та вимагає від Росії негайно скасувати вироки
Depo.Влада
7 вересня 2016 20:33
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у коментарі МЗС України, передає depo.ua.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду (м.Ростов-на-Дону) від 7 вересня 2016 року засудити громадян України, незаконно арештованих на початку 2015 року ФСБ РФ на окупованій території АР Крим за обвинуваченням в організації діяльності терористичної організації, та ув’язнити Руслана Зайтуллаєва на 7 років, Ферата Сайфуллаєва, Рустема Ваітова та Нурі Прімова на 5 років", - сказано у коментарі.

В МЗС наголошують, що судовий процес у справі цих громадян України є яскравим свідченням триваючих репресій російської окупаційної влади стосовно кримськотатарського народу.

"Безпідставність судового рішення, ігнорування наданих захистом доказів про непричетність наших співвітчизників до терористичної діяльності, здійснення або планування будь-яких насильницьких дій, а також численні кричущі порушення в ході досудового слідства та судового процесу є переконливим доказом того, що українські громадяни стали політичними заручниками агресивної політики Росії проти України. Ми рішуче засуджуємо організований російською владою черговий судовий фарс та вимагаємо від Російської Федерації негайного скасування вироку", - йдеться у коментарі.

МЗС також закликало міжнародну спільноту продовжити тиск на Москву з метою негайного припинення масштабних порушень прав людини та звільнення усіх політичних в'язнів і незаконно утримуваних громадян України.

Нагадаємо, 7 вересня суд в Ростові-на-Дону засудив до 7 та 5 років позбавлення волі чотирьох кримських татар, яких звинувачували у зв'язках з терористичною організацією "Хізб ут-Тахрір".

На засіданні 31 серпня Руслан Зейтуллаєв закликав суд прийняти справедливе рішення. Він підкреслив, що рішення по всіх чотирьох кримських мусульманах було ухвалене до того, як їх етапували в Ростов.

Адвокат Еміль Курбедінов назвав абсурдними версію слідства і вказав на відсутність доказів.

Зазначимо, що окупанти заарештували кримських татар взимку 2015 року в Севастополі, звинувативши їх в участі в ісламській організації "Хізб ут-Тахрір".

Суд над кримськими татарами почався в червні.

На Росії правозахисний центр "Меморіал" визнав Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сайфуллаєва, Рустема Ваітова і Нурі Примова політичними в’язнями.

Довідка: Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада