У Клімкіна розповіли, з чим Порошенко поїде на Генасамблею ООН

Українська делегація на Генасамблеї ООН планує висунути низку ініціатив, що стосуються російської агресії
Depo.Влада
24 вересня 2015 15:18
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні на брифінгу заявила речниця міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца, передає depo.ua.

"Українська делегація планує висунути низку міжнародних ініціатив та надати всебічну інформацію щодо ситуації, яка відбувається навколо України в контексті агресії Росії", - зазначила Беца.

Зокрема, за її словами, серед пріоритетних завдань делегації - забезпечити обрання України до складу непостійних членів Ради Безпеки ООН на період 2016-2017 років.

Також планується розгляд проекту політичної декларації, ініційованої Францією та Мексикою, про відмову від використання Радою безпеки ООН постійного права вето при розгляді питань, які мають ознаки злочинів проти людяності", - повідомила речниця МЗС. При цьому вона підкреслила, що Україна приєдналася до співавторів цього документу і додала, що очікується його значна підтримка.

Беца нагадала, що Росія вже двічі "цинічно застосувала право вето" під час розгляду питань, пов`язаних з Україною.

Крім того, Україна планує підняти на Генасамблеї ООН питання гібридних воєн, і способу протидії їм, питання протидії інформаційним війнам, грубого порушення прав людини Росією в Криму, питання захисту довкілля під час збройних конфліктів тощо.   

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 29 вересня планує виступити з промовою на 70-й сесії Генасамблеї ООН в Нью-Йорку і провести низку зустрічей.

При цьому виступ президента Росії Володимира Путіна на Генасамблеї ООН запланований на 28 вересня.

Більше новин політики читайте у розділі Влада. depo.ua.