У Клімкіна привітали перейменування Македонії

Міністерство закордонних справ України вітає підписання договору між Грецією та Македонії щодо перейменування колишньої югославської республіки в Республіку Північна Македонія

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на офіційний коментар на сайті МЗС.

"Підписання зазначеного документа сприятиме зміцненню безпеки, створенню клімату взаємної довіри та партнерства не тільки в Балканському регіоні, але і на всьому Європейському континенті", — йдеться у повідомленні.

Також у МЗС вважають, що "це важливе рішення відкриває нову еру в македонсько-грецьких відносинах".

"Договір є прикладом готовності керівництва Македонії та Греції вирішувати важливі питання цивілізованим шляхом, у відповідності до європейських цінностей та підходів", — відзначили у відомстві.

Нагадаємо, 17 червня у грецькому Преспесі відбулося підписання пакту про зміну назви Колишньої югославської республіки Македонія на Республіка Північна Македонія.

У Греції відбулися протести і сутички з поліцією через підписання угоди з Македонією щодо зміни назви колишньої югославської республіки.

У столиці Македонії Скоп'є 17 червня під час масової акції протесту проти нової назви країни відбулися сутички з поліцією.

30 березня поточного року у Відні стартували переговори про нову назву Македонії.

Греція наполягає, щоб нова офіційна назва Македонії була закріплена у конституції країни.

3 червня тисячі прихильників правої македонської опозиції та партії VMRO-DPMNE вийшли на вулиці Скоп'є на протест проти планів щодо зміни назви країни.

13 червня македонський прем'єр-міністр Зоран Заєв заявив, що нова назва Македонії – Республіка Північна Македонія – буде винесена на загальнонаціональний рефереднум восени поточного року.

Того ж дня президент Македонії Георге Іванов відмовився підписати договір між Скоп'є і Афінами про перейменування країни.

Довідка: Спір між Грецією і Македонією розгорівся в 1991 році, коли Македонія проголосила незалежність, взявши собі назву Республіка Македонія. Водночас Греція заявила, що ця назва є узурпацією імені її історичної провінції - Македонія. Через суперечку між двома країнами Македонія досі не мала права претендувати на вступ до ЄС, оскільки Греція блокувала будь-які переговори на цю тему. Тепер досягнення згоди відкриває шлях до вступу Скоп'є в Євросоюз і НАТО.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme