У Клімкіна повідомили, у скількох країнах Порошенко досі не призначив послів

У Міністерстві зовнішній справ повідомили, що Україна немає послів у 10 державах
Depo.Влада
10 травня 2016 19:59
ФОТО: depo.ua

Україна досі не має своїх представників в 10 державах і двох міжнародних організаціях.

Про це йдеться у відповіді департаменту політики та комунікацій МЗС України, передає depo.ua з посиланням на "Апостроф".

"Перелік країн, у яких в України немає послів, виглядає наступним чином: Вірменія, Білорусь, Грузія, Данія, Ірландія, Куба, Російська Федерація, Румунія, Чорногорія, Швейцарія. Крім того, Київ до сих пір не визначився з главою місії України при НАТО, а також постійним представником в представництві України при координаційних інститутах СНД", - повідомляє видання.

У МЗС відповіді було втрачено перелік держав, у яких в України немає послів. Серед інших, йдеться про Казахстан, Норвегію та Угорщину.

За словами нардепа Ганни Гопко, у випадку з Угорщиною "питання дійсно має вирішитися найближчим часом", а ось по Казахстану та Норвегії ситуація дещо інша. Зараз у цих країнах головну роль у посольствах виконають тимчасові уповноважені. У той же час, посаду посла і тимчасового уповноваженого - абсолютно різні поняття. "По-перше, посол призначається указом президента.

По-друге, для цього в країну надсилається агреман: неофіційний запит про те, чи згодні з кандидатурою людини влади цієї держави. Тільки після цього проходить твердження. Якщо на місці, з якихось обставин, ні посла, який може поїхати у відрядження або, якщо старого посла відкликали, а нового ще не надіслали, то його обов'язки виконує тимчасовий уповноважений. За своїм рівнем і статусом він не порівнянний з послом. Якщо посол може претендувати на зустрічі з міністрами країни перебування, то тимчасовий уповноважений — максимум на зустрічі з директорами департаментів окремих відомств", — розповіла експерт Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Олена Захарова. Як вдалося з'ясувати, у випадку з Норвегією і Казахстаном Україна вже отримала агреман на нових послів. "Тобто, в Астані та Осло вже погодилися з запропонованими нами кандидатурами. Але тепер справа залишилася за президентом. Як тільки буде його указ - відразу ж буде оприлюднена відповідна інформація", - заявив виданню один зі співрозмовників в МЗС України. Прізвища узгоджених кандидатур поки не розголошуються. Судячи з усього, це може бути пов'язано з тим, що реальні функції з призначення послів України в інших державах і міжнародних організаціях виконує Адміністрація президента, а не вітчизняне зовнішньополітичне відомство.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада