У Клімкіна фіксують загострення ситуації на Донбасі

МЗС України глибоко занепокоєне загостренням безпекової ситуації на Донбасі, спричиненим збільшенням кількості обстрілів з боку підтримуваних Росією бойовиків
Depo.Влада
17 березня 2016 17:39
ФОТО: depo.ua

Про це сказала на брифінгу речник МЗС України Мар'яна Беца, передає depo.ua.

"Ми глибоко занепокоєнні триваючим загостренням безпекової ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей, спричинених збільшенням кількості збройних провокацій проти підрозділів Збройних сил України з боку незаконних збройних формувань за підтримки Росії", - сказала Беца.

За її словами, починаючи з 5 березня, Росія і підтримані нею бойовики значно активізували обстріли. "Росія досі не виконала жодного пункту Мінських домовленостей, підписантом яких вона є", - сказала Беца.

За її словами, зафіксовані факти свідчать, що Росія блокує прогрес за кожним пунктом домовленостей, продовжуються обстріли, не відводиться бойовиками важке озброєння, попри домовленості, місія ОБСЄ так і не отримала повного безперешкодного доступу до всієї непідконтрольної Україні території Донбасу.

Крім того, бойовики так і не надали достатньо гарантій безпеки персоналу ОБСЄ, зафіксовані численні випадки погроз і залякувань на адресу спостерігачів СММ.

Також, не досягнуто прогресу у забезпеченні доступу місії ОБСЄ до державного кордону.

"Регулярні російські війська продовжують перебувати на території України, порушуючи суверенітет та територіальну цілісність України. Продовжується постачання амуніції, боєприпасів, техніки з території Російської Федерації, Росія і бойовики продовжують ігнорувати домовленості стосовно негайного звільнення та обміну всіх заручників та осіб, що незаконно утримуються за принципом всіх на всіх”, - сказала речниця МЗС.

Нагадаємо, у Ясинуватій бойовики обстріляли лікарню та звинуватили ЗСУ.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада