У Клімкіна не хочуть відбирати майно росіян в Україні

Київ не вдається до позбавлення власності російських інвесторів на території України через дотримання міжнародного права
Depo.Влада
28 січня 2016 11:01
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю DT.UA розповіла заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає depo.ua.

На запитання, чому Київ не відбирає власність у російських компаній в Україні у відповідь на аналогічні дії Росії в Криму, вона зазначила: "Я великий противник заходів у відповідь у дусі Російської Федерації. Вважаю, якщо одна країна порушує норми міжнародного права, то друга, коли вона хоче захистити свої інтереси в судових органах, не повинна їй уподібнюватися й теж". 

На її думку, ведення Росією бойових дій в Україні теж не можна використовувати як виправдання порушення законів:

"Боротися з агресором можна по-різному, але ця боротьба має йти на основі міжнародного і національного права. Це дуже небезпечний і непродуктивний підхід — закрити, експропріювати, націоналізувати…", - зазначає дипломат.

"Позбавлення власності російських інвесторів стане для Росії підставою для подачі позовів у міжнародні суди. І тоді вже Україна буде відповідачем і муситиме компенсувати втрати тим, хто втратить власність на українській території", - наголосила вона.

"У нас є закон про санкції, який передбачає можливість їх застосування до іноземних юридичних та фізичних осіб, що здійснюють антидержавну діяльність і підривають суверенітет України. Але санкції не пов'язані з позбавленням права власності. Бо право власності є одним із прав, які захищені всіма міжнародними нормами. Запровадити санкції, обмежити дії компанії — це не порушення. Відібрати власність — це порушення", - ще раз підкреслила Зеркаль.

Водночас, українські компанії, яких Росія позбавила майна в Криму, звертаються до міжнародних судів.

За інформацією МЗС, на цей момент є 6 позовів, поданих українськими компаніями — Приватбанком, "Укрнафтою", аеропортом "Бельбек", Stabil, Everest Estate і Ощадбанком.

"Нафтогаз", як і інші компанії, перебуває на етапі підготовки, у тому числі залучено юридичних радників, щоб із самого початку не допустити помилок у формуванні своєї позиції", - зазначила Зеркаль.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада