У Клімкіна кажуть, що досі немає дати наступної зустрічі у "нормандському форматі"

Директор Департаменту політики та комунікації МЗС України Олексій Макеєв заявив, що конкретна дата наступної зустрічі у "нормандському форматі" наразі не визначена
Depo.Влада
19 вересня 2016 21:04
ФОТО: depo.ua

Про це сказав в ефірі "5 каналу", передає depo.ua.

"Ні, зараз ніяких конкретних дат не має. Найголовніше зараз - вийти на спільне бачення того, що може складати домовленості, які лідери в "нормандському форматі" можуть досягти", – відзначив Макеєв.

За його словами, зустрічі лідерів держав є найголовнішим елементом дипломатичних переговорів, що мають закінчуватись певними рішеннями.

"Абсолютно всім сьогодні очевидно, що аби Росія погодилася і була змушена виконувати свої домовленості - для цього потрібна зустріч на найвищому рівні, і тому за дорученням президента уся дипломатична служба працює для того, щоби досягти цього результату", – додав Макеєв.

Таким чином, за його словами, як тільки з'явиться можливість вийти на такі домовленості й довести їх до Кремля, тоді можна говорити про дату зустрічі у "нормандському форматі".

"Триває робота на різних рівнях з тим, щоб все ж таки узгодити якісь дуже конкретні і практичні речі: як розвести сили, припинити вогонь і дати можливість ОБСЄ проконтролювати це припинення вогню, надавши спостерігачам Спеціальної моніторингової місії повний доступ до окупованої території Донбасу.

І також йде робота над тим, щоб чітко побудувати такого роду "дорожню карту" виконання Мінських домовленостей, в яких була б передбачена як і послідовність кроків, так і гарантій, що ці кроки будуть виконані, і виконані насамперед російською стороною", - наголосив представник МЗС.

Нагадаємо, сьогодні голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнамайєр заявив, що його поїздка на Донбас має призвести до поновлення переговорів у "нормандському форматі" щодо врегулювання конфлікту.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада