У Клімкіна анонсували подання до суду обвинувачення проти винних у катастрофі МН17

Обвинувачення проти відповідальних за катастрофу МН17 на Донбасі найближчим часом пред'являть на суді 

Про це у Facebook написала заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

За словами чиновниці, оприлюднені 17 вересня "знахідки" Міноборони Росії щодо обставин збиття MH17 є російською тактикою створення "димової завіси" та інформаційних вкидів.

"Обвинувачення проти осіб, відповідальних за збиття літака, найближчим часом будуть пред'явлені для розгляду в суді. Паралельно триватимуть провадження щодо міжнародно-правової відповідальності, у тому числі справа у Міжнародному суді ООН, яку ініцювала Україна", - написала вона.

Крім того, вона додала, що спільна слідча група України, Австралії, Бельгії, Малайзії та Нідерландів вивчили усі можливі версії катастрофи і наразі єдиною доведеною версією подій є збиття літака за допомогою ЗРК "Бук" М1, що належав РФ.

Нагадаємо, 17 вересня начальник головного ракетно-артилерійського управління Міноборони Росії Микола Паршин оприлюднив нову версію про українське походження ракети, яка збила Боїнг MН-17 на Донбасі.

Він запевняє, що ракета була виготовлена Долгопрудненському науково-виробничому підприємстві, а потім її передали на територію УССР, де вона, ніби-то і залишалася до 2014 року.

Цю інформацію вже назвали фейковою голова Верховної Ради Андрій Парубій, секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олександр Турчинов і Міністр оборони України Степан Полторак.

Засновник дослідницької пошукової мережі Bellingcat Еліот Гіґґінс спростував Міноброни Росії про фальсифікацію відеоматеріалів щодо збиття Boeing-777 MH17, представлених міжнародною слідчою групою

Нагадаємо також, що Палата представників нідерландського парламенту практично одноголосно підтримала рішення Нідерландів та Австралії визнати Росію відповідальною за катастрофу із малайзійським "Боїнгом" у 2014 році над Донбасом.

24 травня Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Після цього російське Міністерство оборони заявило, що жоден зенітно-ракетний комплекс Збройних сил Росії російсько-український кордон ніколи не перетинав.

Тим часом в Європейській комісії закликали Росію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті "Боїнга" MH17 Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році.

Під час зустрічі з Макроном Путін поскаржився, що Росію не допускають до розслідування, а Москва може визнати результати слідства тільки тоді, якщо буде брати в ньому повноцінну участь.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

20 вересня Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди озвучили намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme