У Києві під ОП збирають нову акцію на підтримку Стерненка, якого хочуть запроторити до колонії

Згідно з інформацією волонтера Романа Сініцина, в понеділок, 31 травня, суд може винести активісту Сергієві Стерненку обвинувальний вирок у справі про викрадення людини

Ірина Костенко

Про це він написав у своєму Facebook, передає Depo.ua.

"Сергія Стерненка в понеділок будуть закривати у колонію. Від надійних джерел в Одеському апеляційному суді надійшла інфа, що судді "у справі про 300 гривень" проти Сергія, збираються винести йому обвинувальний вирок та закрити його до в'язниці. Надовго. До Верховного і ЄСПЛ – це рік\два мінімум", – наголосив Сініцин.

Він зауважив, що при цьому "в апеляції адвокати остаточно знищили цю справу".

"Прокурори мукали, відбували номер і не могли відповісти на елементарні питання, а сам так званий "потерпілий", він же тітушка Труханова Щербич постійно плутався у показаннях та взагалі сказав, що не знає, хто забрав його 300 гривень", – нагадав волонтер.

На його думку, "на суддів йде дуже сильний тиск по лінії Авакова та Медведчука".

"Також у мене є інформація, що головуюча вже написала заяву про відставку, щоб зняти з себе будь-яку відповідальність, коли оголосить вирок і закриє Стерненка в тюрму. По факту це остання її справа. Зручно, правда? Нещодавно у відставку також подав суддя Печерського суду, який відмазав доньку іншої судді за те, що буха їздила за кермом. Суддям легше самим піти у відставку і отримувати довічно нормальні пенсії, ніж потім нести відповідальність – кримінальну і перед народом – за свої рішення. Тобто у справі Стерненка є тиск. Шалений тиск. Хоча "слуги" обіцяли, що суд буде справедливий. Не буде", – розповів Сініцин.

Він зауважив, що справедливого суду люди багато разів вимагали на протестах.

"Але команда президента нічого не зробила, щоб "мусора" і проросійські чорти не чіпали суддів. Вже в понеділок побачимо результат. Але ми теж здаватись не збираємось", – додав волонтер.

За його словами, в неділю (30 березня, – ред.) в Києві о 18 під Офісом президента відбудеться мирна акція за справедливий суд.

"Це наша остання можливість добитись законності. Якщо масово не вийдемо – буде погано. Закриють Сергія, а потім позакривають нас. Так що не смійтесь з білорусів, у нас тут не настільки прям все краще. Якщо нас буде багато, може ми ще змінимо цю країну на краще та не дамо різним чортам забрати у нас право на справедливість. Побачимось", – підсумував Сініцин.

За що раніше засудили Стерненка

23 лютого Приморський районний суд міста Одеси визнав Стерненка винним у викраденні людини. Його засудили до 7 років 3 місяців в'язниці з конфіскацією половини майна.

Суд визнав Стерненка винним у скоєнні злочинів за статтею 187 (розбій) та статтею 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу, але з тим звільнив його від кримінальної відповідальності за вчинення злочину за статтею 146 (викрадення людини) у зв'язку із закінченням терміну давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Вирок Стерненку стосується справи про викрадення й катування керівника одеського відділення проросійської партії "Родіна" Сергія Щербича (якого внесли у список сайту "Миротворець") у квітні 2015 року. Він є приближеним до мера Одеси Геннадія Труханова.

Відомо, що за кілька днів до того, як Щербич мав отримати мандат депутата однієї з райрад Одеської області, його викликали на зустріч, а звідти відвезли у невідомому напрямку з мішком на голові. Його побили та вимагали відмовитися від депутатського мандату.

За версією слідства, одним із чоловіків у масках, які напали на Щербича, був саме Стерненко.

Сам активіст причетність до викрадення відкидає, а справу називає сфабрикованою.

На його думку, у цій справі проти нього виступають, зокрема, генеральний прокурор Ірина Венедіктова, заступник голови Офісу президента Олег Татаров і очільник Одеси Геннадій Труханов.

Нагадаємо, вирок Стерненку викликав неабиякий резонанс у суспільстві та соціальних мережах.

Після його оголошення під будівлею суду прихильники Стерненка почали скандувати "Свободу Стерненку!" і "Аваков – чорт!", а також кидати димові шашки. Відбулися сутички активістів із поліцією.

Згодом Стерненко анонсував низку мітингів у різних містах України та у Варшаві (Польща).

Після цього хвиля протестів прокотилася практично всіма регіонами України. Масштабні акції неодноразово відбулися й у Києві.

Нагадаємо, 14 травня суд відмовив Стерненку у зміні запобіжного заходу.

20 травня Апеляційний суд Одеської області перейшов до допиту потерпілого у справі активістів Сергія Стерненка й Руслана Демчука – екс-депутата Комінтернівської райради Сергія Щербича.

Повідомлялося також, що Офіс Зеленського у Києві отримає нові двері напередодні акції на підтримку Стерненка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада