У Кабміні пропонують узаконити 50%-ву знижку на послуги держнотаріусів

В Кабінеті міністрів проаналізували вартість натаріальних послуг і визнали їх завищеними і пропонують законодавчо встановити верхню планку держмита 10 тисяч неоподатковуваних доходів громадян

У Кабміні пропонують узаконити 50%-ву зн…

Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр юстиції Павло Петренко, передає Depo.ua.

"Ми проаналізували вартість нотаріальних послуг по таких соціально чутливих речах, як спадщина, як оформлення довіреності, як оформлення дарування на сільський будинок бабусею, яка хоче передати онукам те, що вона заробила за життя, і побачили, що є дуже глибока несправедливість по ціноутворенню серед приватних нотаріусів. Мало того, що їх немає на цих територіях, ще й вартість цих послуг є надзвичайно завищеною", - сказав він.

За словами міністра, уряд спільно з бізнесом і нардепами розробив законопроект 9311 щодо посилення гарантій захисту державою права власності.

"В законі ми прибираємо псевдоподаток, який стягувався майже 20 років приватними нотаріусами з бізнесу і громадян. Це 1% нібито державного мита з усіх правочинів. Насправді жодна копійка з цих коштів не йшла як державне мито, ці кошти йшли особам, які здійснювали ці сервіси. Ми робимо норму, яка говорить, що вартість послуг у приватного нотаріуса визначається за домовленістю сторін, щоб була конкуренція", - сказав Петренко.

"Що стосується державних нотаріусів, то воно стягують державне мито, яке йде до держбюджету. Ми говоримо, що для тих категорій громадян, які є соціально незахищеними (пенсіонери, інваліди, діти-сироти. учасники АТО, сім'ї загиблих ми визначаємо соціальну пільгу 50% від розміру державного мита на ті послуги, які стосуються спадщини, оформлення майна, оформлення довіреностей, і встановлюємо верхню планку держмита 10 тисяч неоподатковуваних доходів громадян. Таким чином ми наближаємо ці послуги до українських громадян", - наголосив міністр.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme