У Кабміні пояснили заборону на критику Яценюка і уряду

Представник секретаріату Кабінету міністрів України Лариса Шустенко прокоментувала запроваджену урядом заборону держслужбовцям на критику влади
Depo.Влада
1 березня 2016 17:12
ФОТО: depo.ua

Про це вона написала у "Фейсбуці", відповідаючи на запис журналіста Романа Вибрановського, передає depo.ua.

"Я собі уявляю що з цього приводу думають наприклад британці, де 6 з 29 міністрів уряду Гордона Брауна вирішили агітувати за вихід з ЄС, хоча прем'єр проти. Ми взагалі теж думали, що у нас можуть бути різні точки зору в уряді, тому в "Дебати PRO" в студії два місця для виконавчої влади - з різними точками зору. Тепер одна порожня буде постійно, я так розумію?", - написав журналіст.

"Якщо уважно прочитати постанову, то буде зрозуміло, що воно не стосується ні міністрів, ні заступників міністрів, які є політичними призначенцями і можуть говорити те, що хочуть (або те, що сповідує партія, яка їх делегувала). Дивний галас, що піднявся навколо постанови, тим більше, що у британців є теж кодекс етики і всі держслужбовці його справно сповідують. Та й корпоративні правила в цій сфері нікого ніколи не бентежили. Так чому ж держслужбовці, які працюють на країну і її уряд, повинні бути публічно до нього в опозиції? Або ти працюєш в уряді і його підтримуєш, або ти в ньому не працюєш. Що не так?", - зазначила Шустенко.

"Є різниця між дискусією і критикою. Принципова. Дискусія - це шлях до прийняття оптимального рішення. Публічна критика колег - деструктив, який руйнує систему держуправління", - додала вона на зауваження журналіста про те, що обмеження дискусії є однозначним мінусом.

Нагадаємо, що 23 лютого 2016 року на урядовому порталі була оприлюднена постанова №65 від 11 лютого 2016 року Кабінету міністрів "Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців" за підписом прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

Журналісти пов'язали цю заборону з конфліктом між прем'єром і головою Одеської ОДА Міхеїлом Саакашвілі.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада