У Кабміні хочуть створити Нацагентство з пошуку корупційних грошей

В Україні планують створити Національне агентство з питань розшуку та розпорядження активами, отриманими від корупційних та інших злочинів
Depo.Влада
19 серпня 2015 10:37
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила на брифінгу перший заступник міністра юстиції України Наталія Севастьянова, передає depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

За її словами, відповідний проект закону був розроблений Міністерством юстиції та Генпрокуратурою спільно з антикорупційними експертами.

"Даний проект закону передбачає, що наше агентство буде таким собі інституційним механізмом по виявленню, розшуку, повернення і подальшого управління активами (отриманими від корупційних та інших злочинів - ред.) на території України", - зазначила Севастьянова.

За її словами, штат агентства буде складати не більше 100 осіб. Планується, що воно буде підзвітним Верховній Раді та Кабміну та буде мати статус центрального органу виконавчої влади з особливим статусом.

Також, за словами заступника голови Мін'юсту, співробітники відомства будуть отримувати досить великі зарплати.

Керівника структури буде обирати незалежна конкурсна комісія, а призначати - Кабмін за поданням прем'єр-міністра терміном на 5 років.

Севостьянова також розповіла, що даний законопроект буде сьогодні представлений на засіданні уряду, а після цього вже направлений до парламенту.

Як писав depo.ua, cтаном на 1 липня до українського бюджету повернуто 7865,77 гривень із коштів, які були здобуті корупційним шляхом.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua