У Харкові створено Громадську раду сприяння конституційній реформі

Сьогодні в Харкові відбулося перше засідання Громадської ради Слобожанщини
Depo.Влада
22 квітня 2015 18:30
ФОТО: depo.ua
У Харкові створено Громадську раду сприяння конституційній реформі
У Харкові створено Громадську раду сприяння конституційній реформі

Рада була створена з метою надання сприяння конституційній реформі, додання цьому процесу гласності шляхом залучення до обговорення реформи громадськості, експертів і фахівців, повідомляє "1news".

У ході засідання ініціатори створення Громадської ради сприяння конституційній реформі висловили намір заручитися підтримкою з боку місцевих органів самоврядування, в першу чергу - Харківської обласної ради, залучити до публічного обговорення конституційної реформи фахівців.

Надалі Рада розраховує на встановлення контактів з представниками Конституційної комісії, створеної президентом України Петром Порошенком, з метою інформування Комісії про хід обговорення конституційної реформи громадськістю.

Відкриваючи перше засідання ради, одна з ініціаторів створення Громадської ради сприяння конституційній реформі народний депутат України III-VI скликань Алла Александровська зазначила: "Наш рада створена для організації широкого громадського обговорення суті конституційної реформи. Вона повинна бути збалансованою і прозорою, враховувати інтереси жителів регіонів нашої країни. У цьому сенсі ми підтримуємо пункти Мінських угод, що стосуються конституційної реформи, оскільки вони передбачають розширення повноважень регіонів. Децентралізація в Україні повинна стати не гаслом, а реальністю ".

У полі зору учасників дискусії також був і Закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". "Вкрай необхідно враховувати ті реалії, які склалися сьогодні на Донбасі", - підкреслив народний депутат України III скликання, депутат Харківської обласної ради Володимир Алексєєв.

"Актуальним для України є і питання формування нових відносин між центром і регіонами в бюджетній сфері", - про це також говорили учасники засідання. У своїх виступах учасники засідання говорили і про необхідність проведення низки регіональних конференцій з усіх актуальних питань конституційної реформи. "Настільки важливе питання вимагає найуважнішого ставлення до думки народу. Від того наскільки продуманою буде наша Конституція, залежить майбутнє нашої Батьківщини", - зазначив депутат Харківської міської ради Олексій Перепелиця.

Учасники дискусії домовилися проводити регулярні засідання з метою аналізу ходу конституційної реформи, залучати до обговорення реформи жителів регіону, представників громадських організацій, експертів і фахівців, а також вибудовувати найтісніші зв'язки з Конституційною комісією при президентові.