У Грузії почався суд над Саакашвілі

Сьогодні у Тбілісі почався суд над колишнім президентом Грузії Михайлом Саакашвілі
Depo.Влада
28 квітня 2015 18:27
ФОТО: depo.ua

Його разом з деякими соратниками звинувачують у перевищенні службових повноважень під час розгону мирного мітингу опозиції 7 листопада 2007 року, повідомляє depo.ua з посиланням на Радіо "Свобода".

Саакашвілі, який зараз живе в Україні, відмовився від пропозиції взяти участь в судовому процесі по скайпу.

У разі визнання його винним, суд може заочно засудити екс-президента до позбавлення волі строком до 8 років.

Крім Михайла Саакашвілі, у справі про розгін мітингу проходять екс-міністр внутрішніх справ Вано Мерабішвілі, колишній міністр оборони Давид Кезерашвілі, екс-міністр юстиції Зураб Адеішвілі і колишній мер Тбілісі Гігі Угулава.

"Справа 7 листопада" було першим звинуваченням проти екс-президента Саакашвілі. Прокуратура вважає, що в результаті його наказу підрозділам спеціального призначення розігнати учасників мирного мітингу постраждали люди через те, що проти беззбройних демонстрантів застосовувалися гумові кулі, хоча в законодавстві немає прямого дозволу на їх використання.

Проти Саакашвілі порушено ще три кримінальні справи. Його звинувачують в організації побиття депутата і бізнесмена Валерія Гелашвілі, який образив в одному з інтерв'ю дружину Саакашвілі - першу леді Сандру Руловс; а також у розтраті бюджетних коштів та у створенні привілейованих умов для перебували у в'язниці фігурантів гучної кримінальної справи про викрадення і вбивство молодого тбіліського банкіра Сандро Гиргвліані.

Нагадаємо, що зараз Саакашвілі очолює раду реформ при президенті України. На запит Тбілісі про его екстрадицію Генеральна прокуратура України відповіла відмовою.