У Грицака заявили, що декларації СБУшників - держтаємниця

Глава Служби безпеки України Василь Грицак та інші співробітники, які мали заповнити "е-декларації", оформили їх належним чином, але ці дані не можуть бути розкриті, оскільки є держтаємницею
Depo.Влада
31 жовтня 2016 14:25
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у роз'ясненні, опублікованому прес-службою СБУ, передає Depo.ua.

Згідно із законодавством, дані співробітників спецслужби не можуть бути доступні широкій громадськості.

У СБУ зазначили, що ст. 52-1 Закону України "Про запобігання корупції" передбачає розробку Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) особливого порядку фінансового контролю стосовно осіб, які займають посади в державних органах, що здійснюють оперативно-розшукову, контррозвідувальну та розвідувальну діяльність, таким чином, що унеможливлює розкриття їх належності до вказаних органів.

Однак зараз цей порядок не розроблений, і СБУ організувала електронне декларування співробітників із збереженням поданих ними відомостей на спеціально відведених ресурсах. Про це своєчасно проінформували НАЗК. Це обумовлено тим, що інформація про особовий склад СБУ, яка повинна міститися в Єдиному державному реєстрі е-декларацій, становить державну таємницю.

"Відповідність задекларованих співробітниками СБУ даних зможуть повною мірою перевірити представники НАЗК у визначеному законом порядку", - зазначили в СБУ.

Нагадаємо,  30 жовтня о 24:00 завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Проте семеро нардепів досі не подали електронні декларації про доходи.

Система е-декларування почала працювати з 1 вересня 2016 р., тому останнім днем, коли можна було подати е-декларації, було 30 жовтня 2016 р.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада