У Грицака спростували покарання причетних до інциденту з "Бєлавіа"

За результатами аналізу інциденту з літаком авіакомпанії "Белавіа" і в Службі безпеки і в ДП "Украерорух" визнали дії своїх співробітників такими, що відповідають внутрішнім і міжнародним нормам

За результатами аналізу інциденту з літаком авіакомпанії "Белавіа" і в Службі безпеки України і в ДП "Украерорух" визнали дії своїх співробітників такими, що відповідають внутрішнім і міжнародним нормам.

Дисциплінарні заходи ні до кого з працівників не були застосовані, всупереч наданих білоруській стороні Президентом України запевнень, що винні в інциденті "знайдені і вже покарані". Про це йдеться у відповідях служб на інформаційні запити Українських Новин.

Так, в Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України ("Украерорух") повідомили, що провели аналіз ситуації.

"Підтверджено, що диспетчер управління повітряним рухом діяв у відповідності з міжнародною практикою", - йдеться у відповіді.

У Грицака спростували покарання причетних до інциденту з "Бєлавіа" - фото 1

В СБУ повідомили, що їхні співробітники взагалі не давали жодних вказівок диспетчерам.

СБУ була отримана інформація про можливу загрозу національної безпеки, про що одразу ж повідомили диспетчерам "Украероруху". Однак до того часу літак вже піднявся в повітря. А після перевірочних заходів було з'ясовано, що загроза нацбезпеці локалізована.

"Під час зв'язку диспетчера з літаком співробітники СБУ не перебували в диспетчерській і ніяких додаткових вказівок не давали. СБУ діяла в межах компетенції для забезпечення безпеки країни та її громадян", - йдеться у відповіді спецслужби.

У Грицака спростували покарання причетних до інциденту з "Бєлавіа" - фото 2

Нагадаємо, 10 листопада прес-служба президента Білорусі повідомила, що основною темою телефонної розмови Петра Порошенка і Олександра Лукашенка став інцидент із вильотом літака авіакомпанії "Белавіа", який був повернутий до Києва під загрозою підняття в повітря винищувальної авіації.

У повідомленні про ту ж розмову від прес-служби Президента України тема літака "Белавіа" взагалі не згадувалася.

21 жовтня білоруська авіакомпанія "Бєлавіа" заявила, що Україна хотіла зупинити її літак винищувачами, у зв`язку з цим літак, який виконував рейс за маршрутом Жуляни (Київ) - Мінськ, був змушений повернутися в аеропорт вильоту.

"Бєлавіа" має намір вимагати з ДП "Украерорух" відшкодування витрат, пов'язаних з поверненням літака в аеропорт "Жуляни".

У СБУ пояснили повернення білоруського літака в Київ загрозою нацбезпеці, а заяви про погрозу підняти в повітря винищувачі назвали абсурдними. 

Білорусь, у свою чергу, пригрозила оприлюднити розшифровку переговорів екіпажу літака "Бєлавіа" з українським диспетчером.

1 листопада Білорусь таки опублікувала цю розшифровку. 2 листопада у "Бєлавіа" заявили, що Україна відшкодує збитки, пов'язані з поверненням літака в аеропорт вильоту.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада