У ГПУ так і не знайшли доказів, що Майдан розстрілювали російські снайпери

Слідство так і не здобуло доказів, що російські снайпери причетні до розстрілу протестувальників на Майдані Незалежності 20 лютого 2014 року

Це констатував начальник Управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, передає depo.ua.

"У принципі, інших даних, крім того, що озвучував колись колишній голова СБУ Наливайченко, немає. Навіть в тих матеріалах, які передавало нам СБУ, є тільки інформація про те, що в грудні 2013-го, січні та лютому 2014-го приїжджали співробітники ФСБ в Україну, зустрічалися з співробітниками СБУ та з керівництвом країни. У всякому разі, вони були на Банковій", - сказав Горбатюк.

Він наголосив, що група з шести осіб на чолі з радником президента Росії Владиславом Сурковим справді приїхала до Києва 20 лютого, але літак приземлився о 19:40, тобто, вже після скоєння вбивств.

"Були припущення про російських снайперів, тому що 21 лютого в готелі, де знаходилася база СБУ, один із співробітників бачив якийсь чемодан, в якому, він передбачає, могла бути розміщена снайперська гвинтівка. Але чи була там гвинтівка - ніхто не бачив, і якихось даних про те, що чиїсь іноземні снайпери були під час розстрілів на місці злочину, немає", - зазначив Горбатюк.

Нагадаємо, що 20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності загинули 48 людей: по протетувальниках стріляли силовики. 

У травні 2015 року тодішній голова СБУ Валентин Наливайченко заявляв, що його відомство зібрало  доказову базу проти  Суркова і щодо перебування на Майдані снайперів. Однак згодом в ГПУ констатували, що не отримували від СБУ доказів цього.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада