У ГПУ так і не знайшли доказів, що Майдан розстрілювали російські снайпери

Слідство так і не здобуло доказів, що російські снайпери причетні до розстрілу протестувальників на Майдані Незалежності 20 лютого 2014 року
Depo.Влада
22 лютого 2016 17:58
ФОТО: depo.ua

Це констатував начальник Управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, передає depo.ua.

"У принципі, інших даних, крім того, що озвучував колись колишній голова СБУ Наливайченко, немає. Навіть в тих матеріалах, які передавало нам СБУ, є тільки інформація про те, що в грудні 2013-го, січні та лютому 2014-го приїжджали співробітники ФСБ в Україну, зустрічалися з співробітниками СБУ та з керівництвом країни. У всякому разі, вони були на Банковій", - сказав Горбатюк.

Він наголосив, що група з шести осіб на чолі з радником президента Росії Владиславом Сурковим справді приїхала до Києва 20 лютого, але літак приземлився о 19:40, тобто, вже після скоєння вбивств.

"Були припущення про російських снайперів, тому що 21 лютого в готелі, де знаходилася база СБУ, один із співробітників бачив якийсь чемодан, в якому, він передбачає, могла бути розміщена снайперська гвинтівка. Але чи була там гвинтівка - ніхто не бачив, і якихось даних про те, що чиїсь іноземні снайпери були під час розстрілів на місці злочину, немає", - зазначив Горбатюк.

Нагадаємо, що 20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності загинули 48 людей: по протетувальниках стріляли силовики. 

У травні 2015 року тодішній голова СБУ Валентин Наливайченко заявляв, що його відомство зібрало  доказову базу проти  Суркова і щодо перебування на Майдані снайперів. Однак згодом в ГПУ констатували, що не отримували від СБУ доказів цього.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада