У ГПУ спростували заяви Сакварелідзе про тиск на його команду (ДОКУМЕНТ)

У Генпрокуратурі звинуватили у брехні заступник генпрокурора України Давида Сакварелідзе, який заявляє про тиск на його команду
Depo.Влада
29 лютого 2016 20:07
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу заявив прокурор ГПУ Владислав Куценко, передає depo.ua.

Він зазначив, що в ГПУ закликали Сакварелідзе оприлюднити документи по кримінальних провадженнях, через які начебто чиниться тиск на представників його команди.

"Звернулися до нього через телеканали, бо приїжджаючи у прокуратуру, він не повідомляє керівництво про присутність на роботі … Попросили викласти документи, якщо є такі провадження і тиск на його команду. Ми готові до спілкування", - сказав Куценко.

Він зазначив, що замість документів по семи кримінальних провадженнях Сакварелідзе оприлюднив документи лише по чотирьох справах. Прокурор ГПУ пояснив деталі кожної зі справ, наголосивши, що вони не можуть бути засобом тиску на команду Сакварелідзе.

"Перше: відповідне провадження розпочато безпосередньо підлеглими Сакварелідзе, людьми з його команди. Людина, яка зареєструвала це провадження сьогодні рекомендується паном Сакварелідзе на одну з керівних посад у новоствореній Генеральній інспекції. Це маніпуляція суспільством. Самі на себе зареєстрували провадження. При чому провадження фактове, адже жодній особі по ньому не повідомлено про підозру.

Друге: воно було розпочате влітку минулого року і закрито через декілька днів після відкриття під тиском громадськості. Жодній особі не повідомлено про підозру. Жоден з працівників Давида не став підозрюваним. Про який тиск ідеться?

Третє: статус - закрито. І теж закрито влітку минулого року через кілька днів після відкриття. Який тиск?

Єдине з чотирьох провадження, які "тиснуть та заважають працювати" Давиду Сакварелідзе, є четверте – має номер 1610 – воно дійсно відкрите, але і воно є фактовим – жодній особі не повідомлено про підозру. Відкрите воно за заявою пана Корнійця, ви знаєте, є у нас такий обвинувачуваний по справі "діамантових прокурорів", його адвокати у відповідності до статті 214 Кримінально-процесуального кодексу звернулися до органів прокуратури з проханням відкрити кримінальне провадження у зв'язку з тим, що, на їхню думку, відбувається підробка протоколів експертизи вартості вилучених діамантів …

Ми не мали альтернативи, окрім як зареєструвати її в ЄРДР. Наразі у вказаному кримінальному провадженні нікому не повідомлено про підозру. Жодних активних слідчих дій не ведеться", - розповів Куценко.

Він звинуватив Сакварелідзе у популізмі та маніпулюванні інформацією.

"Я офіційно заявляю, спираючись на документи, що у словах мого колеги присутньо багато піару і неправди, багато красивих звинувачень, багато намагань говорити про боротьбу за нову прокуратуру. Суспільство вимагає боротьби за те, щоб правоохоронці працювали на людей, але популізм і впровадження реформ –це різні речі", - наголосив прокурор ГПУ.

Він зазначив, що Сакварелідзе може особисто виступити в якості обвинувача на суді над "діамантовими прокурорами".

"Рано чи пізно всі дізнаються, де правда. Ніхто не заважає працювати команді Сакварелідзе. Обвинувальний акт по "діамантових прокурорах" підписаний особисто Сакварелідзе та направлений в суд. Голосіївським судом визначено три судді, які будуть розглядати справу. Є всі підстави, які дозволяють Сакварелідзе особисто представити державне обвинувачення у суді", - наголосив Куценко. 

У ГПУ спростували заяви Сакварелідзе про тиск на його команду (ДОКУМЕНТ) - фото 1

У ГПУ спростували заяви Сакварелідзе про тиск на його команду (ДОКУМЕНТ) - фото 2

У ГПУ спростували заяви Сакварелідзе про тиск на його команду (ДОКУМЕНТ) - фото 3

Натисніть на зображення для збільшення

Більше новин політики читайте на Depo.Влада